2013-2014 İlköğretim kayıt okul öğrenme e-okul sistemi kayıt öğrenme

6 Haziran 2012 51.665 views

2013-2014 İlköğretime ilk defa yeni kayıt olacak öğrenciler okullara, Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri ve T.C. kimlik numaralarının il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde kurulan öğrenci yerleştirme komisyonlarının okul adres eşleştirmeleri sonucunda sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek.

E-Okul sistemi tarafından tüm öğrencilerin, adreslerinin bulunduğu en yakın ilköğretim okuluna kayıtları yapılacak.İnternet üzerinden çocuğun T.C kimlik numarasını girerek öğreniliyor.

2013-2014 İlköğretim hangi okula kayıt yapılacağını öğrenmek için tıklayınız.

2013-2014 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okulları birinci sınıflarına 2006 doğumlu çocukların kayıtları alınacak.Öğrenci, okullar açıldığında, adres bilgileri doğrultusunda isminin çıktığı okula giderek ders başı yapacak. Öğrencinin isminin çıkması aynı zamanda kayıt belgesi anlamına gelecek. Bunun dışında, herhangi bir işlem yapmasına gerek bulunmayacak.

Kayıt ve nakillerde “herhangi bir karışıklık çıkması durumunda” Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres bilgileri esas alınacak. “Velilere kolaylık sağlanması ve adresin doğruluğunun tespiti açısından” okul yönetimleri elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi, kira sözleşmesi veya tapu kaydı gibi belgeler isteyebilecekler.

Sistemde okula yerleştirilen şehit ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin velilerinin talep etmesi halinde istedikleri okula kayıtları daha sonra nakil yoluyla yapılacak.

Veliler kayıt için gerek internetten form doldurulması, gerek okula başvurulması, ön kayıt yaptırılması, kayıt parası yatırılması gibi herhangi bir işlem yapmayacak.

Veliler, çocuklarının hangi okula kaydedildiğini MEB’in internet sitesinden çocuklarının T.C. kimlik numarasını girerek veya evlerine en yakın ilköğretim okulundan sorarak öğrenebilecekler.

Kayıtlarda “Yerleşim Yeri Adresinin” esas alınmasına rağmen, yurt dışında ikamet edenler ile yetiştirme yurdu, cezaevi, çocuk ıslah evi, öğrenci yurdu ve yatılı okullarda kalan çocukların “Diğer Adres” adlı ikinci adresleri yerleşim yeri adresi olarak değerlendirilecek.

Google'da ara
2013-2014 İlköğretim kayıt okul öğrenme e-okul sistemi kayıt öğrenme

Etiketler:

Arkadasinla paylas:
Facebook'ta paylas

Bir yorum yazabilir, sitenizden takip edebilir ya da RSS kaynagi ile yeni icerikleri takip edebilirsiniz.

9 Yorum »

 • elif diyor ki:

  okul kaydım nerede gözüküyor

 • fatih diyor ki:

  ya arkadaş böyle bir sistem koyuyorlar. sonrada hata üstüne hata veriyor sistem. nasıl öğreneceğiz çocukların okullarını

 • Dilek diyor ki:

  Nereye kaydedileceğini öğrenebileğimiz bir adres yerine gereksiz bir sürü şey var. Bilgiler tamam öğrendik ama AKTİF LİNK verin bize artık! Öğrenen olursa sonbahar-34@hotmail.com adresine mail atarsa sevinirim.

 • birol diyor ki:

  bu nasıl bi site çocukların hangi okula kayıt olacaklarını nasıl anlıyacaz böyle olmazya bu siteye bi çözüm bulun kardeşim.!

 • Ali eren diyor ki:

  kayıtlar 17 Temmuzda belli olacak.

 • şevval diyor ki:

  GÜZEL Bİ SİSTEMMİŞŞŞŞŞ

 • gül diyor ki:

  allah aşkına biri bu siteye bir düzen versin çocuklarımızn hangi okulda olduğunu nasıl öğreneceğiz,

 • adem diyor ki:

  madem siteden ögrenilecek adam gibi site kurunda herkez girince ögensin hata var diye diye tıklanma rekoru kırdı site reyting rekoru kırıyor milli eginim bakanlıgın sitesi rekora doymuyor kardeşimmmm

 • rümeysa diyor ki:

  VALLA DOĞRU DİYOOOOOOOOOOOO……………GERÇEKTENNN…….

(Bu habere yorum yaz...)

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Maçlar hangi kanalda Eylül 2014