Yeni Konular

2011 Kpss memur alımı tercih rehberi 24 Ocak Kpss tercih kılavuzu rehberi

www.aymoli.comÖSYM Başkanlığı daha önce açıklamış olduğu 2011 yerleştirme takviminde, 4 yerleştirme işlemine yer vermişti. Başkanlık yeni bir takvim daha belirledi. Buna göre Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 10-16 Mart 2011; Çevre ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 15-18 Haziran; Sağlık Bakanlığı 2. sözleşmeli personel alımına ise 23-28 Haziran 2011 tarihleri arasında başvuru alınacak. Aşağıda gösterilen yerleştirme işlemleri 4B?li personel alımlarını göstermektedir. Bu yerleştirme işlemlerinde de sadece 2010 KPSS puanları kullanılacaktır. Yerleştirmede en dikkat çeken bölüm ise Sağlık Bakanlığının 2. yerleştirme takvimidir. Buna göre ikinci 4B?li sağlık personeli alımına başvurular Haziran ayı içinde alınacak.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığının sözleşmeli personel alımları, takvime yeni eklenmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca daha önce Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 6.560 kadro ve pozisyona yerleştirilmek isteyen memur adayları, bugünden itibaren 2 Şubat Çarşamba akşamına kadar ÖSYM Başkanlığının “www.osym.gov.tr” adresi üzerinde tercihte bulunacak.

2011 KPSS TERCİH İŞLEMLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Geçen yılın son döneminde yapılan KPSS’ye göre ilk defa kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak personelin 1.557’si bakanlıklarda, 1.693’ü bakanlıklara bağlı müsteşarlık ve genel müdürlüklerde, 431’i başkanlıklarda, 853’ü üniversitelerde, 932’si de mahalli idareler, il özel idareleri, il afet ve acil durum müdürlükleri ve birlik müdürlüklerinde görev yapacak.

KPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

ÇEŞİTLİ MEMUR ALINACAK

Bu yerleştirmelere göre Sağlık Bakanlığı 541, İçişleri Bakanlığı 380, Ulaştırma Bakanlığı 236, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 140, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı 86, Adalet Bakanlığı 83, Dışişleri Bakanlığı 75, Çevre ve Orman Bakanlığı 11, Kültür ve Turizm Bakanlığı da 5 yeni memur alacak.

Müsteşarlık ve Genel Müdürlüklerde ise en fazla memur alımını 337 memur ile Gümrük Müsteşarlığı gerçekleştirecek. Bunu 277 memurla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 213 memurla SHÇEK, 202 memurla Karayolları, 198 memurla da Devlet Su İşleri (DSİ) izleyecek.

Sosyal Güvenlik Kurumunun 164 yeni memur alımında bulunacağı bu yerleştirmede, mahalli idarelerde istihdam edilecek 932 yeni memurun 525’i il afet ve acil durum müdürlüklerinde, 58’i de sivil savunma arama ve kurtarma birlik müdürlüklerinde çalışacak.

TALEPLER 1MART-8 NİSAN ARASI

Devlet Personel Başkanlığı, bu yılın KPSS ve yerleştirme takvimini de belirledi. Buna göre KPSS A Grubu ve Öğretmenlik için 9-25 Mayıs tarihleri arasında başvuruda bulunulacak. Bu grubun KPSS sınavı da 9-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Başkanlığın ilan ettiği yerleştirme takvimine göre de, Devlet Personel Başkanlığı, 1. yerleştirmede, kamu kurum ve kuruluşlarının memur taleplerini 1 Mart-8 Nisan tarihleri arasında alacak.

İKİNCİ YERLEŞTİRME 21-30 KASIMDA

Bu kadro ve pozisyonlara ilişkin listeler 9 Mayıs’ta da ÖSYM’ye gönderilecek. Memur adayları, 30 Mayıs-8 Haziran tarihlerinde ÖSYM’ye tercihte bulunacak. 2. yerleştirmede ise kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri 5-30 Eylül tarihleri arasında toplanacak. Devlet Personel Başkanlığı, yeni memur kadrolarını 24 Ekim’de ÖSYM’ye iletecek. ÖSYM de 21-30 Kasım tarihleri arasında, 2. yerleştirme taleplerini alacak.

ÖSYM Başkanlığı daha önce açıklamış olduğu 2011 yerleştirme takviminde, 4 yerleştirme işlemine yer vermişti. Başkanlık yeni bir takvim daha belirledi. Buna göre Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 10-16 Mart 2011; Çevre ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımına 15-18 Haziran; Sağlık Bakanlığı 2. sözleşmeli personel alımına ise 23-28 Haziran 2011 tarihleri arasında başvuru alınacak.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

4 yorumlar

  1. ben ortaöğretim kpss sınavından 68 puan aldım çocuk gelişimi bölümüyüm ama sabahtan beri tercih kılavuzuna ulaşamıyorum lütfen yardı edin…………..

  2. canım demek sende benimle aynı kaderi paylaşıyosun üzülerek söylüyeyim çocuk gelişimiyle ilgili bişey yok sanırım önlisans okuyanlar daha şanslı

  3. bende çocuk gelişimi mezunuyum kılavuzda bulamayınca milli eğitimi arayıp sordum lise mezunlarından öğretmen olmaz ki dediler yani üzgünüm başka tercihleri seçiceksiniz

  4. mrb 23 28 haziran arası sağlık personeli alımları olduğu yazıyor fakat kadrolar açılmıyor yayınlanmamış yada ben bulamıyorum.. iki gündür bakıyorum ama bulamıyorum.. lütfen bilgisi olan yardımcı olabilirmi. şimdiden tşk ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir