2013 Silivri Yoğurt Festivali sanatçıları Programı (1-6 Temmuz 2013)

0
27 Haziran 2013 at 23:28  •  Yayınlanan Festival by  •  0 Yorumlar

Silivri Yoğurt FestivaliSilivri Belediyesi Geleneksel Yoğurt Festivali 1-6 Temmuz tarihlerinde Silivri Meydanında gerçekleşecek.
Silivride 1-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında turnuvalar, yarışmalar, çocuk etkinlikleri, sergiler, halk oyunları gösterileri, söyleşiler, konserler ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak festival de ilçenin yerel sanatçılarının yanı sıra Hadise, Sıla ve Edip Akbayram sahne alacak.
1-6 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek 52. Silivri Yoğurt Festivali’ne; Filistin, Yunanistan, Litvanya, İtalya, Endonezya, Belçika, Rusya, Sırbistan, KKTC, Bulgaristan ve Makedonya’dan gelecek ekiplerle toplamda 350 yabancı misafir katılacak. Yabancı ülkelerin dans grupları Silivri’nin tüm mahallelerinde festival kapsamında gösteriler yapacak, misafirler boş zamanlarında İstanbul ve Silivri’nin tarihi mekânlarını da gezme imkânı bulacak.

Hadise 4 Temmuz 2013


6 Temmuz 2013 Sıla Konseri

Festivalin en çok ilgi çeken bölümlerinden birisi de gerçekleşecek yarışmalar olacak. Silivrili kadınların kendi elleriyle mayaladığı Yoğurt Mayalama Yarışması ve Festival Sahnesi’nde gerçekleşecek Yoğurt Yeme Yarışması renkli görüntüler oluşturacak. Festival kapsamında her yıl yoğun katılımla gerçekleşen Satranç, Tavla, Basketbol, Veteran Futbol Turnuvasının yanı sıra bu yıl ilk kez Plaj Voleybolu Turnuvası da yapılacak. Turnuvalar ile ilgili kayıtlar Silivri Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile www.silivri.bel.tr adresi üzerinden alınıyor.

KÜLTÜR VE SANATIN BULUŞTUĞU NOKTA

Silivri Belediyesi Kültür Merkezi ve Mahalle Evi Kursiyerleri, Silivrili sanatçılar Ömer Faruk Küçükkaya, Emine Toprak, Fahrettin Avcı ile Silivrili sanatçılardan oluşan Atölye Sonbahar’ın resim ve fotoğraf sergilerinin de yer alacağı festivalde; Gazeteci -Yazar Kaan Göktaş ‘Atatürk’ün Yol Arkadaşı Silivrili konulu’ söyleşisiyle festivale katılacak.

GEÇ SAATLERE KADAR MÜZİK VE DANS

Bu yıl da birbirinden ünlü sanatçılar konser vermeye devam edecek. Festivalin ilk üç günü yerel sanatçıların sahne alacağı 52. Silivri Yoğurt Festivali’nde bu yıl; Hadise, Sıla ve Edip Akbayram Silivrililerle buluşacak.

SİLİVRİ BELEDİYESİ 52. YOĞURT FESTİVALİ PROGRAM – 2013

1 TEMMUZ PAZARTESİ/ 1.GÜN – Yerel Sanatçılar

15.00 Balıkçı Heykeli Açılışı / Atatürk Meydanı Kılçık Restoran Önü

15.30 Kabotaj Bayramı Kutlamaları / Silivri Dalgakıran

20.00 Festival Korteji

20.30 Sergi Alanları / Sahil Kordonboyu/ Nikâh Salonu(Kültür Merkezi- Mahalle

Evleri-Eykom- Emine Toprak- Atölye Sonbahar Fahrettin Avcı)/ Atatürk Meydanı

21.30 Konser: Raci Gülsever / Atatürk Meydanı

22.00 Konser: Günay Noyan/ Atatürk Meydanı

22.30 Konser: Gülen Çelikkaya ve Kasaba 34/ Atatürk Meydanı

23.00 Konser: Grup Ünlem/ Atatürk Meydanı

23.30 Konser: Mümin Tuğlu/ Atatürk Meydanı

00.00 Konser: Çağla Işık Öndeş/ Atatürk Meydanı

00.30 Konser: Grup Fısıltı/ Atatürk Meydanı

2 TEMMUZ SALI / 2.GÜN – Yerel Sanatçılar

19.00-23.00 Sergiler (Kültür Merkezi- Mahalle Evleri-Eykom- Emine Toprak- Atölye Sonbahar -Fahrettin Avcı)/ Atatürk Meydanı

20.00 Dans Gösterisi: Turizm Derneği Halkoyunları Ekibi/ Atatürk Meydanı

20.30 Konser: Grup Miras/ Atatürk Meydanı

21.00 Konser: Grup 2023/ Atatürk Meydanı

21.30 Konser: Muharrem Aydoğan/ Atatürk Meydanı

22.00 Konser: Melisa Şirin Şerbetçi/ Atatürk Meydanı

22.30 Konser: Güneş Gülsever ve Orkestrası/ Atatürk Meydanı

23.00 Konser: Grup Sezon

3 TEMMUZ ÇARŞAMBA / 3.GÜN – Yerel Sanatçılar

19.00-23.00 Sergiler (Kültür Merkezi- Mahalle Evleri-Eykom- Emine Toprak- Atölye Sonbahar -Fahrettin Avcı)/ Atatürk Meydanı

20.00 Dans Gösterisi – Elit Dans Forklör Ekibi/ Atatürk Meydanı

20.30 Konser: Grup Kolaj/ Atatürk Meydanı

21.00 Konser: Grup Matiz / Atatürk Meydanı

21.30 Konser: Grup Nostalji / Atatürk Meydanı

22.00 Konser: Engin Erkuş-Adalı Buzuki Ahmet/ Atatürk Meydanı

22.30 Konser: Grup Çapulcu/ Atatürk Meydanı

23.00 Konser: Duygu Erol/ Atatürk Meydanı

23.30 Konser: Grup Doksanlılar/ Atatürk Meydanı

4 TEMMUZ PERŞEMBE / 4.GÜN

19.00-23.00 Sergiler (Kültür Merkezi- Mahalle Evleri-Eykom- Emine Toprak- Atölye Sonbahar- Fahrettin Avcı)/ Atatürk Meydanı

16.00 Turnuva: Satranç Turnuvası/ Kale Park

18.00 Turnuva: Basketbol Turnuvası / Erseven Sitesi Yanı

18.30 Turnuva: Tavla Turnuvası / Atatürk Meydanı

21.30 Dans Gösterileri: Silivri Belediyesi Kültür Merkezi, Yunanistan/ Festival Sahnesi

22.30 Konser: Hadise/ Festival Sahnesi

5 TEMMUZ CUMA / 5.GÜN

19.00-23.00 Sergiler (Kültür Merkezi- Mahalle Evleri-Eykom- Emine Toprak- Atölye Sonbahar -Fahrettin Avcı)/ Atatürk Meydanı

12.00 Plaj Voleybolu / Kumluk Mevki

16.00 Turnuva: Satranç Turnuvası / Kale Park

17.00 Turnuva: Tavla Turnuvası / Atatürk Meydanı

17.00 Dans Gösterisi – (Abhazya-Yunanistan-Endonezya-İtalya)/ Selimpaşa

18.00 Turnuva: Basketbol Turnuvası/ Erseven Sitesi Yanı

19.00 Yarışma: Yoğurt Mayalama Yarışması / Silivri Sahil Sanat Park

20.00 Yarışma: Köpek Irkları Yarışması/ Kavaklı Spor Sahası

21.00 Dans Gösterisi: ( Endonezya- İtalya-Makedonya) Silivri Belediyesi Ahenk Gençlik ve Spor Sanat Kulübü/ Festival Sahnesi

22.00 Yarışma: Yoğurt Yeme yarışması / Festival Sahnesi

22.30 Konser: Edip Akbayram / Festival Sahnesi

6 TEMMUZ CUMARTESİ- 6. GÜN

19.00-23.00 Sergiler (Kültür Merkezi- Mahalle Evleri-Eykom- Emine Toprak- Atölye Sonbahar -Fahrettin Avcı)/ Atatürk Meydanı

12.00 Plaj Voleybolu/ Kumluk Mevki

14.00 Turnuva – Tavla Turnuvası / Atatürk Meydanı

17.00 Dans Gösterileri: ( Litvanya- Makedonya-Filistin- KKTC) Gümüşyaka Sahil

18.00 Basketbol Turnuvası / Erseven Sitesi Yanı

18.00 Söyleşi: Kaan Göktaş ‘Atatürk’ün Yol Arkadaşı Silivrili’/ Şahip’in Yeri

20.00 Yarışma: Köpek Irkları Yarışması/ Kavaklı Spor Sahası

21.00 Dans Gösterileri: ( Filistin-KKTC- Litvanya- ) Silivri Tokatlılar Derneği Halkoyunları Ekibi/ Festival Sahnesi

22.30 Konser: Sıla / Festival Sahnesi

Havai Fişek Gösterileri

SİLİVRİ BELEDİYESİ 51. YOĞURT FESTİVALİ

VETERAN FUTBOL TURNUVASI FİKSTÜRÜ

A Grubu 1. Ortaköy 2. Alipaşa 3. Silivrispor 4. Fenerköy

B Grubu 1. Çanta 2. Gazitepe 3. Beyciler 4. Gümüşyaka

C Grubu 1. Selimpaşa 2. Mimarsinan 3. S. Büyükkılıçlı 4. Kadıköy

D Grubu 1. Akören 2.Alibey 3. Kavaklı

Grup Maçları

18 HAZİRAN SALI – A Grubu

18.30 Ortaköy-Fener

19.30 Alipaşa-Silivri

19 HAZİRAN ÇARŞAMBA- B Grubu

18.30 Çanta- Gümüşyaka

19.30 Gazitepe- Beyciler

20 HAZİRAN PERŞEMBE- C Grubu

18.00 Selimpaşa- Kadıköy

19.00 Mimar Sinan -BüyükKılıçlı

20 HAZİRİAN PERŞEMBE- D Grubu

20.00 Alibey- Kavaklı

21 HAZİRAN CUMA-A Grubu

18.30 Ortaköy- Silivri

19.30 Alipaşa- Fener

22 HAZİRAN CUMARTESİ- B Grubu

18.30 Çanta- Beyciler

19.30 Gazitepe- Gümüşyaka

23 HAZİRAN PAZAR- C Grubu

18.30 Selimpaşa- Büyükkılıçlı

19.30 Müjdat Gürsu Anma Maçı

24 HAZİRAN PAZARTESİ- C/A Grubu

18.00 Mimar Sinan- Kadıköy

19.00 Ortaköy- Alipaşa

20.00 Silivri- Fener

25 HAZİRAN SALI D/B GRUBU

18.30 Akören – Kavaklı

!9.30 Çanta- Gazitepe

26 HAZİRAN ÇARŞAMBA – B/C Grubu

18.30 Beyciler- Gümüşyaka

19.30 Selimpaşa- Mimar Sinan

27 HAZİRAN PERŞEMBE- C/D Grubu

18.30 Büyükkılıçlı- Kadıköy

19.30 Akören- Alibey

Final Maçları

29 HAZİRAN CUMARTESİ – Çeyrek Final

18.30 A Grubu 1.- D Grubu 2.

19.30 A Grubu 2.- D Grubu 1.

30 HAZİRAN PAZAR – Çeyrek Final

18.30 B Grubu 1.- C Grubu 2.

19.30 B Grubu 2.- C Grubu 1.

30 HAZİRAN PAZAR – Yarı Final

18.30 A-D Grubu Galipleri

19.30 B-C Grubu Galipleri

05 TEMMUZ CUMA- YARI FİNAL

18.30 3.-4. LÜK MAÇI

19.30 FİNAL MAÇI

Bir yorum yazın

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Maçlar hangi kanalda Eylül 2014