Yeni Konular

Akıllı Telefonların Şarjı Nasıl Daha Uzun Süre Dayanır?

e426d44e8d3a8695c11efacdbc4151a8

Akıllı telefonların şarjının kısa sürede bitmesi çoğunluğun sorunu haline gelmiştir. Burada özgün bir şekilde bu sorunun çözümlerinden bahsedeceğiz.

Son yıllarda hayatımızın birer parçası haline gelen akıllı telefonlar her anlamda işimizi kolaylaştıran çok önemli bir teknolojik gelişmedir. Akıllı telefonlar pek çok online işlemi yolda yürürken bile gerçekleştirmemizi sağlayan bir teknolojiye sahiptir ve daha birçok alanda hayatı bizler için kolaylaştırır. Ancak şarjlarının çok kısa sürede bitmesi ise

hayatımızı zorlaştıran bir hale gelmeye başladı.

Özellikle genç bireyler sanal ortamda çokça vakit geçirdiklerinden dolayı akıllı telefonların şarjı daha kısa sürede bitebiliyor. Bu durum bireylerin kendilerine prizlere yakın yerler aramalarına neden oluyor. Peki tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen akıllı telefonların şarjı nasıl daha uzun süre dayanır?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bir akıllı telefonu gün boyunca hiç kullanmayacak olsanız bile şarjının dayanma süresi eski telefonlarda olduğu kadar uzun olmayacaktır. Gerek ekran çözünürlükleri gerekse arka planda çalışan pek çok uygulama ve daha birçok nedenden dolayı akıllı telefonların şarjı kısa sürede bitmeye mahkumdur. Sizler ancak bazı küçük önlemlerle bu süreyi biraz daha uzatabilirsiniz. Ancak telefonların belirtilen kullanım sürelerinden üzerine çıkmanız da mümkün olmayacaktır.

Akıllı telefonların şarjı nasıl uzun süre dayanır diye soracak olursanız bununla ilgili birkaç önemli uyarı bulunmaktadır. Bunların başında arka planda çalışan uygulamaları kapatmak geliyor. Bilindiği üzere akıllı telefonlar multi fonksiyonel olmaları nedeniyle birçok işlemin aynı anda yapılabileceği teknolojiye sahipler. Bu durum akıllı telefonların şarjını da kısa sürede tüketen bir özelliktir. İşiniz bittiğinde kullanmadığınız uygulamaları kapatarak şarjınızın biraz daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamanız gereken bir diğer önlem ise ekran parlaklığını düşürmek olacaktır. Böylece şarjınız biraz daha uzun süre dayanabilir.

3G teknolojisi de akıllı telefonların şarjını hızlı tüketen bir özelliktir. İnternet kullanmanız gerekmediği zamanlarda 3G ve Wifi bağlantınızı kapatarak akıllı telefonunuzun kullanım süresini biraz daha uzatabilirsiniz.

Bluetooth ve Gps özelliklerinin açık kalması da akıllı telefonların şarjını çabuk bitiren nedenlerden biridir. Bu özelliklerden her hangi birini kullandıktan sonra kapatmanız önerilir.

Hareket sensörü de kullanım süresini etkileyen faktörler arasında yer alır. Bu nedenle uzmanlar bu özelliğin kapalı kalmasını öneriyorlar.

Akıllı telefon sahipleri çoğu zaman şarjları bitmemiş olmasına rağmen her fırsatta telefonlarını şarj etmekteler. Bu durum batarya ömrünü azaltan bir etmendir. Telefonun şarjı tamamen bitip, telefon kapandıktan sonra şarj etmek ise bataryanın kendini kalibre etmesini sağlar, ömrünü uzatır. Bu nedenle şarjınız tam bitmeden ya da kırmızı batarya işaretini görmeden akıllı telefonlar şarj edilmemelidir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir