Yeni Konular

Apple’ın bilançosu beklentiyi aştı

Apple'ın bilançosu beklentiyi aştı

Teknoloji devi Apple’ın kazançları beklentileri aşarak, akıllı telefonlardaki rekabete dayanabileceği iyimserliğini destekledi.

Apple Inc.’in 3. çeyrek kâr ve satışları beklentinin üzerinde gelerek, iPhone ve iPad’lerin üreticisi şirketin alttaki akıllı telefon rekabet hücumuna dayanabileceği yönündeki iyimserliği artırdı.

Teknoloji devinin kazançları 29 Haziran’da sonlanan çeyrekte hisse başına 7.47 dolar ile analistlerin 7.30 dolar beklentisini aştı. Apple’ın satışları da 35.3 milyar dolar olarak gerçekleşerek, 35 milyar dolar beklentisinin üzerine işaret etti.

Bilanço rakamları, yatırımcıların, artan rekabet ve akıllı telefon piyasasının doyum  noktasına yaklaşmasının Apple’ın uzun süreli düşüşe iteceği endişelerini yatıştırdı. Apple’ın kâr söz konusu çeyrekte azalır ve iPhone satışları bir yıl öncekinden düşük seyrederken, şirket, biriken ürün sırasına dayanarak da olsa beklentileri aştı.
 
Kötü  haberleri dikiz aynasına benzeten Wedge Partners’tan Brian Blair, birkaç çeyrek rakamların yükseleceğini öngördü.

Apple’ın hisseleri seans kapanışı sonrasında yüzde 5.5 değerlenerek 442 dolara çıktı. Hisseler geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 31 düşmesinin ardından dün New York Borsası’nın kapanışında 418.99 dolardan işlem gördü.

teknoloji

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın