Yeni Konular

Bilecik’te iki tren çarpıştı kazadan sonraki ilk görüntüler video

bilecikte tren kazasıBilecik’in Osmaneli ilçesi yakınlarında, Vezirhan ile Bayırköy istasyonları arasında kırmızı ışık ihlali yapan bir yolcu treni karşı yönden gelen başka bir yolcu treni ile çarpıştı. İstanbul-Eskişehir ve Eskişehir-İstanbul seferlerini yapan Eskişehir Ekspresi’nin merkeze bağlı Bayırköy-Vezirhan beldeleri arasında çarpıştı.

İstanbul ve Eskişehir arasında karşılıklı sefer yapan Eskişehir Ekpresi saat 10.05’te Bayırköy-Vezirhan beldeleri arasında çarpıştı.Bilecik’teki tren kazasında 1 kişinin hayatını kaybettiği, 2’si ağır 7 kişinin yaralandığı bildirildi. Ağır yaralı makiniste olay yerinde bir saat kalp masajı yapıldığı ancak makinistin kurtarılamadığı belirtildi. Kazaya kırmızı ışıkta geçen bir trenin sebep olduğu, makas değişimi sebebiyle trenler yavaşladığı için facianın büyümediği bildirildi.

Bilecik’teki tren kazasında 1 kişinin hayatını kaybettiği, 2’si ağır 7 kişinin yaralandığı bildirildi. Ağır yaralı makiniste olay yerinde bir saat kalp masajı yapıldığı ancak makinistin kurtarılamadığı belirtildi. Kazaya kırmızı ışıkta geçen bir trenin sebep olduğu, makas değişimi sebebiyle trenler yavaşladığı için facianın büyümediği bildirildi.

Saat 10.15 sıralarında Vezirhan ilçesi Bayırköy yakınlarında iki ekspres kafa kafaya çarpıştı. Haydarpaşa’dan kalkan ve Eskişehir’e giden tren, kırmızı ışığa uymayınca karşı yönde bulunan ve makas değişimi sebebiyle yavaşlayan yolcu treniyle kafa kafaya çarpıştı. Kazanın ardından vagonlar devrilmezken, trenlerin ön kısımları hurdaya döndü. 2’si ağır 7 kişinin yaralandığı kazanın ardından olay yerine çok sayıda sağlık ve kurtarma ekibi sevk edildi.

Bölgeye ambulanslar kara yoluyla ulaşamayınca iş makineleri 112 Acil Servis ekiplerine yol açmaya çalışıyor. Kazada ağır yaralanan makinist Hikmet Koşan’a raylar üzerinde sağlık ekiplerinin bir saat boyunca kalp masajı yaptığı bildirildi. Ancak Koşan’ın kurtarılamayarak hayatını kaybettiği belirtildi.

Trenlerde toplam yaklaşık 700 yolcu bulunduğu, vagonların devrilmemesinin muhtemel bir faciayı önlediği öğrenildi. Bilecik Valisi Musa Çolak da olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarını yönlendirdi, bilgi aldı TCDD yetkilileri, kazadan sonra yolcuları otobüslerle gitmek istedikleri yere gönderiyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir