Yeni Konular

Bölgesel Yağlanmanın Nedenleri Nelerdir?

bolgesel-yaglanma

Bayanlar dış görünüşleriyle ve yapılarındaki zarafetleri ile her zaman dikkat çeken kişiler olmuşlar ve bu sebeple baylardan daha çok kendilerine, kişisel bakımlarına ve sağlıklarına dikkat eder olmuşlardır. Bayanların her konuda hassas ve dikkatli bir anlayışa sahip olmaları sebebiyle, vücutlarını iyi tanımaları ve görünüşlerindeki zarafeti etkileyecek herhangi bir duruma sebebiyet vermemeleri de doğaldır. Herkesin genetiğine bağlı olarak, herkeste farklı bölgelerde yoğunlaşan kilo alımı, kendisini bölgesel yağlanma ile göstermekte, ancak bölgesel yağlanmanın nedenleri arasında sadece genetik rollerin etken olduğu da söylenememektedir.

bolgesel-yaglanma

Özellikle deri altında biriken zararlı yağların fazla miktarda oluşmasıyla gerçekleşen bölgesel yağlanma, daha çok genel olarak bayanlarda bel ve kalça bölgesinde görülmektedir. Beslenme alışkanlığından hareketsizliğe hatta strese kadar birçok konunun etken olabileceği bölgesel yağlanmanın başlıca sebebi ise hiç şüphesiz her hastalığın da başı olan strestir. Stres altında olan kişiler değişen hormon dengelerini dengeleyebilmek adına yağlı ve şekerli besinlere ihtiyaç duyarlar ve bu besinlerin fazla tüketimi sonucunda da bel bölgesindeki organların etrafında yağlanmalar meydana gelmektedir. Organlara bağlı olarak sabitlenen bu yağlar ise sürekli kimyasallar salgılayarak bedenin büyük derecede zarar görmesine ve birçok hastalığın da beraber oluşmasına sebep olmaktadır.

 

Bölgesel yağlanmanın nedenleri arasında diğer asıl etken de hareketsizliktir. Hareketsiz geçirilen birkaç gün aynı zamanda kötü bir beslenme alışkanlığına da sahipseniz, bel çevresindeki yağ birikimlerinin gözle görülür hale gelmesine de şahit olabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın