Yeni Konular

Bronşit Hastalığı Nasıl Olur – Etkileri Nelerdir

Bronşit Hastalığı Nasıl Olur
Bronşit Hastalığı Nasıl Olur

Akciğerde meydana gelen iltihaplanma sebebi ile ortaya çıkan bronşit hastalığı vücut direncinin azalmasına neden olmaktadır. Rutubetli mekânlarda bulunmak bronşit hastalığının ortaya çıkma sebepleri arasında yer almaktadır. Solunum yollarına kadar giden bronşçukların hava yollarının iltihaplanması ile meydana gelen akut bronşit kızamık ve grip gibi hastalıkların sonrasında da oluşum gösterebilir.

Zehirli gazların olduğu mekânda bulunmak da bronşit hastalığına neden olan etkenler arasında yer almaktadır. Soğuk ve kuru hava sebebi ile vücut direncinin zayıf düşmesine sebep olan akut bronşit hastalığı yüksek ateş, göğüs kısmında sıkışma ve ürperti gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmanıza sebep olmaktadır. Öksürük ile beraberinde oluşum gösteren bronşit hastalığının ilerlemesi ile birlikte balgam çıkmaya başlamaktadır. Bununla birlikte hastada ishal ve bel ağrısı problemi de gözlemlenmektedir.

Bronşit hastalığına yakalanan kimsenin oda havasının nemli tutulması gerekmektedir. Bronşit hastalığının teşhisi sonrasında kişi doktor gözetiminde antibiyotik almalıdır. Periyodik beslenme programına ıhlamur çayı, çorba ve c vitamini içeren meyve platformu da eklenerek tedavi süresi kısaltılabilir. Süt aracılığı ile birlikte hazırlayacağınız karışım da bronşit hastalığı tedavi süreci adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilecektir. Her öğün hatmi çiçeği çayı tüketime alınmalıdır. Balgamı sökmek adına öksürük şuruplarından yararlanılabilir. Geceleri yatmadan önce kullanıma alacağınız ebegümeci ise sahip olduğu antiseptik özelliği sayesinde bronşit hastalığının kısa zaman zarfı içinde geri plana alınmasına yardımcı olacaktır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın