Yeni Konular

Burun Tıkanıklığı ve Baş Ağrısı

Burun tıkanıklığı ile gelen baş ağrısının sebepleri genelde şunlardır. Akut sinüzitte; burun tıkanıklığı, yeşil, sarı ve kanlı burun akması, göz etraflarında ağrı hissedilmesi, öne doğru eğilme durumunda artan çehre veya kafa ağrılarıdır. Bilinen sinüzitte ise bu belirtilerin yanı sıra burun akıntısı, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı ile yerleşmiş ve sürekli olan bir kafa ağrısı sık görülür. Burnu tıkalı kişiler risk altındadırlar. Burun kemiğinin kırık veya eğri olması, burun etlerinde aşırı büyüme görülmesi, polip varlığı sinüzite karşı kişileri daha duygulu hale getirmektedir. Ayrıca alerjisi olanlarda da sinüzit sıkça görülmektedir.

Burun Tıkanıklığı ve Baş Ağrısı
Burun Tıkanıklığı ve Baş Ağrısı

Şayet nezle, grip bir kişide bir haftadan daha fazla bir süreyle sürüyorsa, artık büyük ihtimalle sinüzittir. Özellikle hafif grip ve nezle hallerinde kesinlikle seyahatlere çıkmamalısınız. Kısa süreli de olsa kesinlikle seyahat planlarınızı ertelemeniz gerekmektedir. Sağlığınız her şeyden önemlidir. Baş ağrısının da sebebi özellikle sinüzittir. Öksürükle beraber sarı, yeşil burun akıntısı tamamen sinüzite bağlı bir durumdur. Sinüzite bağlı olarak geniz akıntısı ve ağız kokusu da meydana gelir. Kişi genelde ağız kokusunu kendisi fark edemez. Fakat bir başkası bu durumu ancak fark ettiğinde ona söyleyebilir. Böyle durumlarda muhakkak tedavi ve antibiyotikler kullanılmalıdır. Burun akıntısı ve burun içindeki dokuların şişliğini azaltan ilaçlar (dekonjestanlar) ve üst solunum yollarını temizleyen ilaçlarda kullanılabilir. Burun tıkanıklığı ve baş ağrısı gibi hallerde doktor’a görünmeyi de ihmal etmemeniz gerekir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir Yorum

  1. What actually is a blog and how do i start one?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir