Yeni Konular

Buse Sarıyağ cenaze töreni video Halkalı şehidi 23 06 2010

İstanbul Halkalı’da askeri servis aracına yapılan bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Buse Sarıyağ son yolculuğuna uğurlandı.
Ankara’nın Elmadağ ilçesinde Buse Sarıyağ için düzenlenen cenaze törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atilla Işık, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, MHP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ile çok sayıda general, amiral, subay ve astsubay ile binlerce vatandaş katıldı.

Orgeneral Başbuğ, tören alanına gelişinde acılı ailenin yanına giderek başsağlığı dileğinde bulundu. Cenaze namazı öncesi Buse Sarıyağ’ın babası Jandarma Uzman Çavuş Ünal Sarıyağ, küçük kızı Sude Sarıyağ ile birlikte Türk bayrağına sarılı naaşının önüne gelerek asker selamı verdiler.

İstasyon Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Buse’nin naaşı askerlerin omzunda cenaze aracına kadar taşındı. Bu esnada küçük Sude’nin bir akrabasının kucağında ablasının naaşına dokunarak cenaze aracına kadar eşlik etmesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Buse’nin cenazesi daha sonra Yenimahalle mezarlığındaki şehitliğe defnedildi.

Ankara polisi cenaze nedeniyle cami içinde ve etrafından yoğun güvenlik önlemleri alarak törenin yapılacağı alanı barikatla çevirdi. Keskin nişancılarda törenin yapıldı alana hakim binalara konuşlandı. Barikatlar nedeniyle polis ile vatandaşlar arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Tören alanına giremeyen vatandaşlar MHP Genel Başkanı Bahçeli için açılan barikattan içeri girmek istedi. Polis belli bir noktaya kadar vatandaşların tören alanına girmesine izin verdi. Naaşın üzerine akrabaları tarafından
gelin duvağı konuldu.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir