Yeni Konular

C Vitamini Kaynağı Besinler

Vitamin-C1-besinlerkir. İlaçlar yoluyla da c vitaminini almak mümkün; fakat uzmanlar tarafından c vitaminini besin yoluyla almanın daha doğru olacağı, c vitamini kaynağı besinlerin vücudumuz için faydalı olan başka vitamin ve mineralleri de içerdiği belirtilmiştir. C vitamini kaynağı besinlerin çiğ olarak tüketilmesi önemlidir. Çünkü C vitamini isi, hava, pişirme ile kolayca imha olur. Sigara tüketimi de vücuttaki C vitamininin kaybolmasına neden olur. Sebze ve meyveleri kesildikten sonra hemen tüketmek gerekir, aksi halde C vitamini kaybı yaşanabilir. Kurutulmuş meyve ve sebzelerde de C vitamini oranı daha azdır.

C vitamini kaynağı besinlerin başlıcaları şunlardır:

Vitamin-C1-besinler

Portakal: C vitamini söz konusu olduğunda akla gelen ilk besin kuskusuz portakaldır. Bir orta boy portakal bir günlük C vitamini ihtiyacımızı karşılamaktadır. Fakat portakal asitli bir meyve olduğundan mide rahatsızlığı yaşayanların tüketmemesi gerekir.

Brokoli: 100 gram çiğ brokoli günlük C vitamini ihtiyacının 1,5 katini karşılamaktadır. C vitamininin kaybolmaması için brokolinin buharda pişirilmesi veya haşlanacaksa kaynar suda çok fazla bekletilmemesi önerilir.

Diğer C vitamini deposu besinler ise su şekildedir: çilek, kivi, yeşil ve acı kırmızıbiber, taze baharatlar, kavun, karnabahar, greyfurt, karalâhana, domates, limon, kuşkonmaz, yaban mersini, ıspanak.

—————————————————————————————————————————————–

C Vitamini Kaynağı Besinler, c vitamini nelerde bulunur, hangi meyveler c vitamini içerir, c vitamini bulunan besinler

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir