Yeni Konular

Çin’de domuz gribi aşısından 2 kişi öldü

domuz-gribi-asisi-bulunduDünyada domuz gribi aşısını ilk defa geliştiren ve ilk uygulayan, bu aşıların güvenli olduğunu savunan Çin’de A tipi H1N1 virüsüne karşı aşılanan iki kişi öldü.

Çin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Deng Haihua, bugün yaptığı açıklamaya göre domuz gribi aşısı olan iki kişinin öldüğünü doğrularken, bu kişilerin kişisel bilgileri hakkında açıklma yapmadı.

Bakanlığının internet sayfasında ölenlerden birine otopsi yapıldığı ve kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Uzmanlar, domuz gribi aşısı vurulan hastanın ani ölümünün, hastanın bu aşıya gösterdiği alerjik bir reaksiyon olup olmadığının kesinlik kazanmadığını ve ihtimal dahilinde olduğunu belirtti.Fakat yinede laboratuar sonuçlarının beklendiği söylendi. Bakanlık, ölen diğer şahsın otopsisinin bu gece yapılacağını açıkladı.

Yetkililer, domuz gribi salgınının Mart ayına kadar süreceğini belirtiyor. Çin’de domuz gribinden ölenlerin sayısı 40’a, vaka sayısı da 65 bine yaklaştı. Ülkede son 48 saat içinde 3 bin 393 yeni vaka tespit edilirken, durumu ağır olan 285 hastadan 54’ünün iyileştiği kaydedildi.

Çarşamba gününe kadar ülkede 10 milyon 900 bin civarında kişiye aşı yapılırken, risk gruplarını kapsayan aşı kampanyası için 41 milyon doz aşı sağlandı. Çin ve Dünya Sağlık Örgütü, Çin’in geliştirdiği aşının güvenilir olduğunu duyurmuştu.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir