Yeni Konular

Çocuklar Güneşten Ve Deri Hastalıklarından Nasıl Korunur

Çocuklar Güneşten Ve Deri Hastalıklarından Nasıl Korunur
Çocuklar Güneşten Ve Deri Hastalıklarından Nasıl Korunur

Çocuklar Güneşten Ve Deri Hastalıklarından Nasıl Korunur?

Sıcak az ayları gelince tatil için veya serinlemek için ailece deniz kenarlarına gideriz.Çocuklar oyun esnasında ve deniz kenarında kumda oynarken uzun süre güneş altında kalırlar.Annelerin ve babaların bu konuda bilinçli  olunması gerekir.Çocukların güneş ışığından uygun bir şekilde faydalanması ve zararlarından korunması çok önemlidir.Yararlı  olabileceği kadar zararları da olabilir. Güneşte bilinçsizce kalanlarda, güneş yanıkları, isilik, pişik, çeşitli mantar hastalıkları,deri enfeksiyonları ve alerjik hastalıklar ve cilt kanseri  gibi birçok hastalığa yakalanabilir.

Güneşin bu zararlarından korunmak için  çocukların ve bebeklerin  güneşin dünyaya dik ulaştığı 12.00-14.00 saatleri arasında güneşe çıkarılması önlenebilir.Güneş kremi ve koruyucu kremlerle de desteklenmelidir.Ayrıca güneşte açık renkli elbise giydirmeli ,başlarına şapka takılmalı ve direk güneş ışığına kalmaması için de tişört gibi hafif pamuklu giysiler giydirilmelidir.Kullanılacak güneş kremlerinin en az 30 koruma faktörlü olması ve parfümsüz ve boyasız olanlarından seçilmelidir.

Güneş yanıkları olduğunda ise soğuk suyla ve buzla yanıkların üzerine konulmalıdır.Oluşan su kaybını önlemek için  bol sıvı veya sıvılı gıdalar verilmelidir.Çocuklukta güneş yanığına çok maruz kalanlarda ileri yaşlarda cilt kanseri oluşumunu hızlandırır.

Sıcak havada çok miktarda isilik meydana gelir.Boyun, koltuk altı ve sırtta görülen isiliklere karşı ılık banyo ve çıktıktan sonra kurulamak gerekir.Sıcaklarda pişiklerde çok görülür.Bu pişikleri de önlemek için , pudra yerine çinko oksit içeren pişik kremlerinin kullanılması gerekir.

Yazın , yüzme havuzlarından veya diğer insanlardan bulaşan mikroplar, çocuklarda yüz ve diğer deri bölgelerinde mantarlara neden olur.Bu gibi durumlarda  doktora gidilmeli ve doktor kontrolü dışında rastgele merhemlerin sürülmemesi gerekir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir