Yeni Konular

Domuz gribi için ilk aşı bulundu

Domuz_gribi_ilaciİsviçre’deki  ilaç firması ”Novartis”, domuz gribine yol açan Influenza A/H1N1 virüsünü yok eden aşının ilk seri üretiminin gerçekleştirildiğini bildirdi.Yapılan açıklamada, söz konusu aşının, aşıların genel üretim yöntemi olan ”yumurtada büyütmek” yerine ”hücrelerde yapıldığı”, ayrıca ilk üretimin haftalar sonra mümkün olacağının öngörülmesine rağmen daha önce yapılmış oldu.Böylece domuz gribi virüsü için ilk olumlu adım atılmış oldu.

Aşının ilk serisinin ön klinik deneyler ve değerlendirmeler için kullanılacağı söylenen açıklamada, aşı üretiminin Marburg’daki (Almanya) tesislerinde yapılacağı ve söz konusu tesisin bir hafta içinde milyonlarca doz aşı üretebilecek kapasitede olduğu belirtildi.

Üretim için ayrıca Holly Springs’de (Kuzey Carolina-ABD) ikinci bir tesisin bulunduğu ve  şimdiye kadar 30’dan fazla hükümetin aşı için talepte bulunduğu belirtildi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir