Yeni Konular

Ellerde Oluşabilecek Olan Cilt Hastalıklarının Sebepleri

el-ciltEllerimiz özellikle kadınlar ki son zamanlarda erkeklerinde fazlası ile dikkatini çeken ellerin bakımı. El bakımı o kadar ileri düzeylerde ki artık erkeklerinde dikkatini çekmekte ve el bakımlarını yaptırmakta hatta yapabilmektedirler. Ancak doğru olmayan el bakımı iyi gelmesindense zarar vermekte ve geri dönüşü zor olan zaman alan durumlardır.

Öncelikle belirtmeliyim ki günde en az 5 kez ellerin yıkanması gerekmektedir. Bu sayı sizin titizliğinize ya da yaptığınız işe göre de değişebilmekte tabi. Ayrıca ikinci faktör ellerin nemlendirilmesidir. Ellerimiz hava değişiminde bile zarar görebilmekte ve bu gibi durumlar çok ta fazla önemli değilmiş gibi göz ardı edile bilmektedir. Kendimize yeme ve içmemize önem verdiğimiz gibi her durumda kullandığımız ellerimizi de kesinlikle düşünmeli ve ön planda tutmalıyız. Tüm hayatımızı ellerimizin yardımı ile kolaylaştırdığımız bir dünyadayız ve onlara iyi bakmak zorundayız. Bunun için açılmış olan merkezler veya kuaför gibi yerlerde yaptırdığımız haftalık veya aylık bakım olarak tabir edebileceğimiz durumlar vardır. Bu durumlarda yapılan bakımın kesinlikle hijyenik bir ortamda olması ve kullanılan malzemelerin sterilize edilmesi fazlasıyla önemlidir. Kadınların takma tırnak ve oje kullanımında dikkat etmesi gereken durumları göz ardı etmesi de ellerine zarar veren etkenlerdendir. Eğer el bakımı konusunda hiçbir şey yapamıyorsanız en azından sık sık ellerinizi yıkamalı ve nemlendirmelisiniz. Dokunduğunuz yerlere ve eşyalara dikkat etmeli ve her şey ile temasta bulunmamalısınız. El sıkmak bir saygı gösterisidir evet ve hijyen açısından el sıkmaya karşı olmakta her zaman karşı tarafa açıklayamayacağınız durumlardan biridir. Bu yüzden burada asıl dikkat etmeniz gereken el sıkmak değil bu işlemler sonrasında ellerinizi yüzünüze ve ağzınıza asla değdirmemenizdir. İşte bu sebeplerden dolayı ellerinizi her gün en az 5 kez yıkamalı ve nemlendirmelisiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir