Yeni Konular

Evrenin Enerjisini Reiki ile Doğru Kullanın

EVRENİN ENERJİSİNİ REIKI İLE DOĞRU KULLANIN…

Evrende bulunan enerji, aslında “herşeyin” kaynağıdır. Materyalistlerin desteklediği, evrende her şeyin maddeden oluştuğu söylemine karşılık kanıtlanmış teorileriyle modern bilim, evrende normal gözle görülemeyen ancak hissedilen büyük bir enerji olduğunu doğrular. Evrende canlı, cansız herşey sırasıyla moleküllerden, atomlardan ve atom altı parçacıklardan oluşur ve temel yapıtaşları aynıdır. Bu oluşum, bir bütün olarak yaşam enerjisidir ve kaynağı da yaratılış noktasıdır.

reiki-ile-evrene-ulasin

ENERJİ KAYNAĞI OLARAK İNSAN

Bu enerji denizinde, evrenle bir bütün olan insan büyük bir enerji kaynağıdır. Ancak insan, sahip olduğu duygu ve düşünceler ile farklı enerjiler üretir, kendisini ve evreni etkiler. Çekim yasasına göre, sürekli olumlu duygular üreten bir insanın hayatında sürekli iyi şeyler yaşayacağını ya da sürekli olumsuz olasılıklara odaklanan bir insanın bu olumsuz senaryolar ile karşılaşacağını bu noktada düşünebilirsiniz.

?????????????????????????????????

BİR ENERJİ KONTROL VE AKTARIM TEKNİĞİ; REİKİ

Kaynağının Tibet olduğu sanılan Reiki, 19. yy.da Japonya’da budist Dr. Mikao Usui tarafından ortaya çıkartılan ve insanın kendisine veya başkalarına enerji aktarımı ile ruhsal şifa verdiğine inanılan bir şifalama tekniğidir. Kelime anlamı olarak rei; her yerde var olan, ki ise ruhsal yaşam enerjisi demektir.

Reiki, insanın fiziksel, mental veya duygusal sorunlarının tümünde uygulanabilir. Reiki’nin amacı, insan vücudunda meydana gelen enerji dengesizliklerini veya negatif enerji tıkanmalarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan enerjiyi dengeleyip tamamlayarak, bilinç değişikliği yoluyla ruhsal veya fiziksel iyileşme sürecini başlatma yolunu açmaktadır.

Woman Getting a Reiki treatment

REİKİ’NİN AŞAMALARI

3 adet bağımsız ancak birbirini tamamlayan seviyede öğrenilir. 3. derece bir Reiki Master’ının, Reiki öğrenmek isteyen kişiye bu yeteneğini transfer etmesi ile enerji akışı başlar. Bu eğitim sonrasında öğrenci, 1. derece Reiki olarak enerji kanalı olur ve kendine enerji vermeye başlar. Bu kuram, enerjinin ellerden geçerek aktığı temeline dayandığından, eğitim sonrası ellerde yoğun karıncalanma, ısınma ve soğuma hissedilir. Reiki çalışması için konsantrasyon gerekli değildir, her ortamda bu enerji çalışması yapılabilir.

Reiki’de dereceler, bir sınıf ayırımı yapmak için değildir. Öğrencinin sahip olacağı güç ile ilgilidir. 2. dereceden sonra başkalarına enerji vermeye başlanır. 3. derece ise bir nevi “üstad” seviyesidir.

 

 

 

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir