Fenerbahçe Ülker 65-80 Olympiakos basket maçı izle özeti video 24 Şubat 2011

Fenerbahçe Ülker 65-80 Olympiakos basket maçı özeti sonucu

Basketbol THY Avrupa Ligi mücadelesinde 24 Şubat 2011 perşembe günü Fenerbahçe Ülker ile Olympiakos karşılaşıyor. İstanbul Sinan Erdem spor salonunda oynanan maçta Olympiakos maçı 15 sayı farklı kazanarak Grup liderliğini kazandı.Fenerbahçe ise son maçta Valencia deplasmanında çeyrek final vizesi arayacak.

Roko Ukic ve arkadaşları, P.E. Valencia’nın deplasmanda Zalgiris Kaunas’ı yenmesiyle artık şansını son maça bıraktı. İspanya’dan alınacak bir galibiyet ya da iki farklı yenilgi bile Fenerbahçe Ülker’i ikinci olarak çeyrek finale sokacak.Papaloukas’ın son saniye üçlüğü ise Pire ekibine liderliği kalıcı bir şekilde getirdi. Sarı Lacivertliler turu geçmeleri durumunda Real Madrid ile çeyrek finalde karşılaşacak.

FENERBAHÇE ÜLKER (65): Roko Ukic 14 (1 ribaund- 4 asist), Ömer Onan 2 (2 asist), Darjus Lavrinovic 8 (5 ribaund- 1 asist), Sarunas Jasikevicius 7 (1 ribaund- 2 asist), Kaya Peker 2 (1 ribaund- 1 asist), Oğuz Savaş 4 (3 ribaund- 3 asist), Tarence Kinsey 12 (6 ribaund- 1 asist), Marko Tomas 9 (2 ribaund), Sean May 2 (3 ribaund- 1 asist), Emir Preldzic 5 (2 ribaund- 1 asist)

OLYMPIACOS (80): Theodoros Papaloukas 9 (4 ribaund- 8 asist), Rasho Nesterovic 16 (9 ribaund), Vassilis Spanoulis 12 (2 ribaund- 4 asist), Michalis Pelekanos (2 ribaund), Loukas Mavrokefalides 16 (2 ribaund), Andreas Glyniadakis 2, Koskas Papanikolaou (4 ribaund), Zoran Erceg 21 (5 ribaund), Milos Teodosic 2 (3 asist), Jamon Gordon 2 (5 ribaund- 5 asist)

1.PERİYOT: 18-20
2.PERİYOT: 18-14
3.PERİYOT: 19-20
4.PERİYOT: 10-26

Fenerbahçe Ülker için Olympiakos maçının sonucu her şeye gebeydi. Bir galibiyet, bir hafta kala grup liderliğinin garantilenmesi anlamına geliyordu. Yenilgi ise son hafta İspanya’da oynanacak Power Electronics Valencia maçını final mücadelesi haline sokacaktı. İstanbul’da onbinler önünde final oynamak varken İspanya deplasmanında bu stresi yaşamaya ne gerek vardı!

Fenerbahçe Ülker için haberler, son haftalarda yaşadıklarına kıyasla oldukça iyiydi. Uzun süreli sakatlar Vidmar, Engin ve Mirsad’ın dışında tam takımdı sarı lacivertliler.

Geçen hafta uzatmada kaybedilen Zalgiris Kaunas maçında hastalığı nedeniyle oynayamayan Roko Ukic, sakat olan Tarence Kinsey ve Marko Tomas türlü fedakarlıklarla sahadaydılar.

Son çeyreğe, üçüncü çeyreğin sonunda rüzgarı arkasına alan Olympiakos iyi başlarken 34. dakika geride kalırken 8-0’lık seriyle 62-55’lik üstünlüğü elde ettiler.

Hücumda yavaş yavaş toparlanan Fenerbahçe Ülker karşılık verir gibi olsa da Olympiakos’un bu defa aynı hatayı yapmaya niyeti yoktu. Oyuna girer girmez maçın seyrini değiştiren gizli kahramanlardan Jamont Gordon, son çeyreğin tamamında Teodosic’i benche tıkarken Papaloukas bu defa eski günlerindeki gibi parkedeydi. Spanoulis ile sazı eline alan kurt oyuncu, Olympiakos uzunlarının skorda coşmasını sağlarken asistleriyle can üstüne can yaktı.

Maç boyu Fenerbahçe Ülker’i çılgınca destekleyen taraftar da sesini kesmişti. Olympiakos, son çeyrekte beklediğinden rahat bir şekilde sonuca ulaştı ve 80-65’lik galibiyetle zafere uzandı.

Maç boyunca çeyreklerde sırasıyla 18, 19 ve 19 sayı atan Fenerbahçe Ülker’i 10 sayıda tutan Papaloukas önderliğindeki Olympiakos ve kurt hocaları Dusan Ivkovic bir kez daha basketbolun temel kurallarına uyulduğu zaman her ortamda her maçın çevrilebileceğini gösterdi. Elbette bunu başarırken, saha içi kumandasını Papaloukas gibi bir ustaya verme lüksüne sahip olması da çok önemli bir şanstı. 9 sayı, 4 ribaunt, 8 asist ile oynayan Theo galibiyetini fitilini ateşledi.

Teodosic dışında her oyuncusuyla hemen her oyuncusunun zaferde pay sahibi olduğu Olympiakos’ta, 21 sayı, 5 ribaunt ile oynayan Zoran Erceg, 16 sayı, 9 ribaunt, 3 blok ile oynayan Nesterovic ve 16 sayı ile oynayan Loukas Mavrokefalidis Atina ekibi uzunları adına gecenin yıldızları oldular. Spanoulis ise sessiz sedasız 12 sayı, 4 asist ile galibiyete katkıda bulundu.

Fenebahçe Ülker’de ise Roko Ukic 14 sayı, Tarence Kinsey 12 sayı, 6 ribaunt, 3 asist ile ön plana çıkan oyuncular oldular. Ömer Onan ve son maçların formda ismi Emir Preldzic ise gecenin suskun isimlerinin başında geldiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir