Fenerbahçe ye rekor ceza 6 maç saha kapatma cezası Fb -Gs maçı cezası ne oldu

18 Mayıs 2012 1.521 views

Fenerbahçeye Galatasaray maçı cezası kaç maç aldı, Fb Gs maçı cezası be oldu, Fenerbahçeye verilen Galatasaray maçı kaç maç ceza aldı,18 mayıs 2012 Fenere rekorceza, Fb ye kaç maç ceza verildi Gs maçından, Fb 0-0 Gs maçı cezası kaç maç aldı

(PFDK) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Fenerbahçe-Galatasaray maçında çıkan olaylar ile ilgili cezaları açıkladı.PFDK, Fenerbahçe’ye 6 maç seyircisiz oynama cezası ile 28 bin 750 lira para cezası verdi. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ise yaptığı açıklamaları nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ile 15 bin lira para cezasına çarptırıldı.Fenerbahçe’ye ayrıca, aynı karşılaşmanın sonunda flaş röportaja ve basın toplantısına sporcu katılımı sağlamadığı gerekçesiyle 20 bin lira, ”takım halinde sportmenliğe aykırı hareket” nedeniyle de 8 bin 750 lira para cezası verildi.

PFDK, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’a, basında sportmenliğe aykırı açıklamaları yer aldığı iddiasıyla 21 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin lira para cezası verdi. Kurul, aynı gerekçeyle aynı cezayı, kulüp yöneticilerinden Necati Demirkol için de öngörerek, Demirkol’a da 21 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin lira para cezası verdi.

Takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Galatasaray’a bu konuda ceza verilmezken, karşılaşmanın ardından basın toplantısına sporcu katılımı sağlamadıkları gerekçesiyle 10 bin lira para cezası verildi.
Öte yandan Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bordo-mavili takımın golcü futbolcusu Burak Yılmaz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Doka’ya da 3′er maç ceza verildi.

Google'da ara
Fenerbahçe ye rekor ceza 6 maç saha kapatma cezası Fb -Gs maçı cezası ne oldu
Arkadasinla paylas:
Facebook'ta paylas

Bir yorum yazabilir, sitenizden takip edebilir ya da RSS kaynagi ile yeni icerikleri takip edebilirsiniz.

(Bu habere yorum yaz...)

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Maçlar hangi kanalda Mayıs 2014