Yeni Konular

Göğüste ve Genital Bölgede Oluşabilecek Hastalıkların Sebepleri

gogusde-olusan-hastaliklar-2Biz kadınların görüntü acısından fazla ön plan da olmayan bölgelerimize dikkat etmesi çoğu zaman gerçekleşmemekte olan bir durumdur. Ve aslında ilk dikkat etmemiz gereken yerler göğüs ve genital bölgemiz olmalıdır. Özellikle karşı cins ile yakınlaşma durumlarında kendimizi rahat hissetmek istiyorsak asla ikinci plana atmamamız gereken bir durumdur.

Göğüsler; bütün hayatımız boyunca belki de göğüs bakımı diye bir şey duymadık bile. Oysaki südyen kullanımından yapılan aktivitelere kadar hemen hemen her durumun yararı da zararı da bulunmaktadır. Südyen kullanımı oldukça kolay görünse de aslında dikkat açısından en çok kaçırdığımız durumlar vardır. Kendimize aldığımız südyen kesinlikle pamuklu ve ya da yumuşak bir kumaştan dikilmiş olması gerekir. Sert südyenler göğüslerimizin özellikle şekillenmeye başladığı ergenlik dönemlerinde şekillenmesinde düzensizlik yaratabilen bir durum ortaya çıkartabilmektedir. Ve maddi açıdan tasarruf yapmak için, ucuz pazar südyenlerinin kullanımı da oldukça sakıncalıdır. Nasıl bir yerde üretildiğini asla bilemeyeceğiniz pazar südyenleri göğüslerinizde kızarıklıklar ve yaralara kadar hastalık üretebilirler. Ayrıca nereden almış olursanız olun südyenlerinizi kesinlikle yıkamadan kullanmayın. Ve göğüslerinizin neme ihtiyacı vardır. Krem kullanımını en azından her duştan sonra kesinlikle gerçekleştirmeniz gerekir. Arıcak göğüslerinizi sıkan kıyafetlerden uzak durun ve zamanla yarışmak istiyorsanız kesinlikle spor yapmaktan vazgeçmeyin.

genital-bolge-hastaliklari

gogusde-olusan-hastaliklar

Genital bölge; bu bölgeniz hijyen konusunda en hassas bölgenizdir buna emin olun. Yapılan ağdadan kullanılan çamaşıra kadar her şey bir sorun yaratabilmektedir. Gittiğiniz ağdacıyı kesinlikle sık sık değiştirmeyin temizlik konusunda emin olmadığınız hiçbir yerde ağda yaptırmayın. Emin olun ki ağdanın fazlasıyla sıcak kullanımı bile genital bölgenize zarar verebilmektedir. Kullandığınız iç çamaşırınızı her gün değiştirmeli ve kesinlikle yeni aldığınız bir çamaşırı yıkamadan önce kullanmamalısınız. Arıcak kıl dönmesi gibi sorunlar yasamak istemiyorsanız ki genital bölgede bu durum fazlası ile açılı olmaktadır. Hemen hemen her gün ve her duş sonrası nemlendirmelisiniz. Regli döneminiz geldiğinde de kesinlikle duş almaktan kaçınmayın. Aksine her duş almalı veya her gün genital bölgenizi temizlemeli pedinizi de günde en az 2 defa değiştirmelisiniz. Ayrıca naylon yüzeyi olan pedlerden uzak durun pamuklu ve genital bölgenize zarar vermeyecek pedleri tercih edin.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir