Yeni Konular

Google’da Video ve MP3 araması nasıl yapılır

google-video-mp3Google’da MP3 ve Video Araması Nasıl Yapılmalı, Google’ın arama çubuğu hiç de öyle dışarıdan gözüktüğü gibi basit bir olay değildir.Arama çubuğun içineyazılan kelimeler çok önemlidir.Bir MP3 e ya da benzer bir dosyaya nasıl doğrudan erişebilirsiniz biliyor musunuz?İnternette bir şey aramak istediğimizde çoğumuzun ilk başvurduğu adres Google’dır. Sadece arama motoru değil internet denildiğinde de ilk akla gelen isim olan Google’ın basit gibi görünen arama çubuğu ile yapılabilecek çok sayıda işlem bulunuyor.

MP3 Aramanın Yolu

 

Bunların bazıları çoğu kullanıcı tarafından bilinirken bazı özellikler ise neredeyse gizli tutuluyor. (Google’ın Gizli ve Komik Özellikleri)

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net, Google’ın bilinmeyen kodlarını kulnlarak, MP3, film ve e-kitap arama yöntemlerini listeledi.

Bir müzik, video ya da e-kitap aradığınızda Google’da bunun adını yazdıktan sonra indirme linkine ulaşana kadar sayfalar arasında epey bir dolaşmak gerekiyor.

Bu dosyaları tutan sitelerin içinde kaybolmadan doğrudan MP3, AVI, JPEG, ZIP, RAR ya da herhangi başka bir dosya uzantısına ulaşmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey çok basit.

Dosyaların listesine doğrudan erişmek için Google arama kutusuna uzun bir kod girmelisiniz.

 

-inurl:htm -inurl:html intitle:”index of” isim mp3 şeklindeki bu kodda dikkat etmeniz gereken bölüm son iki kısım.

“isim” yazan yere aradığınız MP3’ün adını yazıp arattığınızda, karşınıza bu ismin geçtiği MP3 dosyalarının listelerine giden sonuçlar çıkıyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

Nesne Yönelimli Programlama (Tez Niteliğinde)

SINIF NEDİR?   Sınıflar soyut bir veri tipidir. Object ise somutlaşan bir cismidir. Motorlu taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir