Yeni Konular

Günde Dört Fincan Yeşil Çay Depresyona İyi Gelmekte …

Günde Dört Fincan Yeşil Çay Depresyona İyi Gelmekte…

yesil-cay

Yeşil çayın son zamanlarda hayattan yeniden tat almayı sağlayabildiği belirlendi. Çin’de bulunan Şandong Üniversitesinde ki bilim adamlarının yaptığı bir çalışma ve araştırma ile eğer kişi günde dört fincan yeşil çay içerse depresyondan kurtulabileceğini belirtmektedirler. Aynı zamanda belirtilerin bir fincan yeşil çay içenlere göre daha fazla etkisi olduğunu da kanıtladılar. Kişilerin psikolojik durumlarının belirlenmesi için yapılan test sonuçlarında birkaç hafta yeşil çay içirilen kişilerin diğer kişilere göre kendilerini daha mutlu hissettiklerini gördüler. Bu araştırmaların sonucunda da yeşil çayın keyif artırcı özelliğinin de olduğunu ifade etmektedirler. Depresyon rahatsızlığı geçiren kişilerin sinir hücreleri arasında yer alan iletişim bozukluğuna da yeşil çayda bulunan doğal kimyasalların iyi geldiğini belirtmektedirler. Aynı zamanda bilim adamları yeşil çayın içinde bulunan kimyasalların beyindeki sinir hücrelerinde yer alan iletişimi de güçlendirdiğinin altını çizmektedirler.

 

Zayıflama çaylarına dikkat ; Son yıllarda kullanımı hızla artan ve neredeyse zayıflamayı düşünenlerin ilk tercihi hale gelen sağlıksız bir seçenektir. Çünkü vücutta hızlı bir şekilde su ve mineral kayıplarına yol açtığı için tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine yeşil çay içilmesi de tavsiyeler arasında yer almaktadır. Uzmanlar riskli gruplardaki kişilerin zayıflama çayları adı altında satılan ürünlerden uzak durulmasını da belirtmektedirler. Aksi taktirde dönüşü olmayan hastalıklara da uğranılabileceğinin altını çizmektedirler. Zayıflama çayı kullandıktan sonra rahatsız olanların ise mutlaka bir diyetisyene gitmeleri gerektiğini ve dengeli beslenmeleri gerektiğini de eklemektedirler.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın