Hakkari Çukurca’da 8 pkk üyesinin vurulması operasyonu videosu

24 Eylül 2009 1.692 views

cukurca-operasyonuBir süre önce Çukurca ilçesinden 60 kilometre mesafede bulunan Kazan Vadisinde  PKK üyesi ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 1 astsubay ile 1 uzman çavuş hayatını kaybederken 2 asker ise yaralanmıştı. 

Bölgenin taamamen kuşatılmasıyla birlikte ikinci gün yine PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas yaşandı. PKK üyelerinin bulunduğu noktaların koordinatlarının belirlenmesi üzerine Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında kalkan helikopterler PKK üyelerinin üzerine bomba ve mermi yağdırdı. 

Öğleye kadar süren çatışmalarda Çukurca bölge sorumlusunun da aralarında bulunduğu yaklaşık 8 PK üyesi silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Çatışma anı ise çevrede bulunan bazı köylüler tarafından saniye saniye kameraya ve videoya çekildi. Çatışmada 2 helikopter saptanan koordinatların üzerine yağmur gibi bomba ve mermi yağdırıyor. 

Çevredeki köylüler ise evlerinden dışarı çıkmadı ve çatışmalara hemen yanı başlarındaki alanda çıkmasının paniğini yaşadılar yaşadı. Çatışmada öldürülen 8 PKK üyesinin cesetleri ise Hakkari Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı.

Google'da ara
Hakkari Çukurca’da 8 pkk üyesinin vurulması operasyonu videosu

Etiketler: , , ,

Arkadasinla paylas:
Facebook'ta paylas

Bir yorum yazabilir, sitenizden takip edebilir ya da RSS kaynagi ile yeni icerikleri takip edebilirsiniz.

(Bu habere yorum yaz...)

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Maçlar hangi kanalda Eylül 2014