Yeni Konular

Hayatı Kolaylaştırıcı Uygulamalar

Hayatı Kolaylaştırıcı Uygulamalar

Yaşam süresince boş zaman olarak nitelendirilen zaman dilimlerinin çok oluşu bireyin kötü hissetmesine sebep olabilir. Sıkılmak için vakit bulamamak insanlar için bir tercih olabilirken hayatı dolu dolu yaşamak anlamına da geliyor. İnternetin daima içinde bulunduğumuz bu devirde ise boş zamanları değerlendirmek bir yana yoğun hayatlarımızda boş zaman yaratmak için birtakım yardımcılara ihtiyaç duyabilmekteyiz. Özellikle cep telefonuna yüklenen uygulamalar ile çok sayıda ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz.

hayatimizi-kolaylastiracak-uygulamalar

Cep telefonuna yüklenen uygulamalarının şüphesiz ki en büyük katkı sağladığı sektör olarak sosyal medya ve iletişim sektörü gösterilebilir. Mektup veya telgraf gibi iletişim araçlarının artık tamamen kaybolması, her birine eşdeğer ve çok yüksek seviyede geliştirilmiş hallerinin yaratılması ile mümkün olmuştur. Mektup trafiklerinin yerini mail trafikleri alırken, eski olarak nitelendirilebilecek tüm araçlar yıllar geçtikçe inovasyonlar ve ar-ge çalışmaları ile daimi bir gelişim içinde olacaktır.

Hayatı kolaylaştırmak için her saniyemize etkisi olan bu uygulamalar, Facebook ile büyük bir yenilenme süreci içine girmiştir. Ekonomik olarak istihdam kapılarının sosyal medyanın gelişiminin paralelinde gelişecek olması, kariyer oklarının bu yöne çevrilmesini sağlamıştır. Sosyal medyada Facebook dışında Twitter, Instagram gibi programlar da boş zamanları değerlendirmekte oldukça faydalıdır.

Sosyal medya dışında hayatı kolaylaştırmak adına Cep telefonuna yüklenen uygulamalar arasında, seyahatler için oldukça kullanışlı olan navigasyon uygulamaları da bulunmaktadır. Şehirlerarası yolculuklarda başvurulan yöntemlerden bir tanesi olan navigasyon uygulamaları, özellikle trafiğin yoğun olarak yaşandığı İstanbul gibi şehirlerde en kısa yolları bulmak için idealdir.

sosyal-medya

Yol bulma faaliyetleri dışında artık bilgisayarların da cep telefonlarına kadar inmesi ile birlikte özellikle muhasebeciler tarafından hesap-kitap işlemlerinde kullanılan programlar bulunmaktadır. Ayrıca her vatandaşın kaydının bulunduğu ve tek bir sisteme toplanan devlet hizmetlerinin de e-devlet uygulaması adında telefonlara kadar ulaşılabilir olması da hayatımızı kolaylaştıran etmenlerdendir.

   

Hakkında

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir Yorum

  1. I have discovered great articles here. I enjoy the
    method you define. Good!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir