Yeni Konular

Hakkari Çukurca baskını

Hakkari’de hain saldırı: 24 şehit verdik.19 Asker ise yaralandı

Çıkan çatışmada 24 asker şehit oldu, 19 asker yaralandı.PKK’lı kalabalık terörist grupları saat 01.00’den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca’ya takviye gönderildi.
.24 Şehit ve 22 yaralının isimleri belli oldu.

Hakkari Valisi Muammer Türker yaptığı açıklamada PKK’lı teröristlerin Çukurca İlçesi’ne düzenlediği saldırıda 24 askerin şehit olduğunu, 19 askerin yaralandığını bildirdi. Kekliktepe bölgesindeki çatışmada 21, ilçe merkezindeki çatışmada ise 3 asker şehit oldu.

video

Yaralı 19 askerden 13’ü Şırnak Asker Hastanesi’nde 9’u ise Hakkari Asker Hastanesi’nde tedaviye alındı.İçişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 24 şehit isimleri şöyle:

‘Jandarma Üsteğmen Murat Bek (Yozgat),

Jandarma Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer (Konya),

Piyade Astsubay Bilal Özcan (İstanbul),

Piyade Uzman Çavuş Halil Özdoğru (Sinop),

Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan (Çorum),

Piyade Uzman Onbaşı Reşit Eracan (Elazığ),

Piyade Çavuş Koray Özel (Adana),

Piyade Çavuş Yunus Yılmaz (Ankara),

Piyade Çavuş Birol Elmas (Sakarya),

Piyade Onbaşı Mesut Cengiz (Hatay),

Piyade Onbaşı Mesut Kazanç (Erzurum),

Piyade Onbaşı Yavuz Çoban (Aksaray),

Piyade Onbaşı Fikret Özer (Samsun),

Piyade Onbaşı Hüseyin Güldal (Kocaeli),

Piyade Onbaşı Soner Ateşsaçan (Artvin),

Jandarma Er Eyüp Çolakoğlu (İstanbul),

Piyade Er İdris Çam (Kahramanmaraş),

Piyade Er Fevzi Kazak (Gaziantep),

Piyade Er Mehmet Çetin (Aydın),

Piyade Er Süleyman Kalkan (Isparta),

Piyade Er Ahmet Tunçer (Bitlis),

Piyade Er Mehmet Ağgedik (Elazığ),

Piyade Er Ramazan Akın (Ağrı),

Piyade Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli)”

Şehit Üsteğmen Bek’in annesi: Keşke ben ölseydim

Hakkari Çukurca’da terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Üsteğmen Murat Bek’in acı haberi Yozgat’taki baba ocağına ulaştı. Şehidin annesi acı haber üzerine fenalık geçirerdi. “Keşke ben ölseydim. Yavrum sen ölmeseydin.” diye feryat etti.

Yozgat Jandarma Komutanlığı’nda görevli Binbaşı Süleyman Gürz, beraberinde İl Müftüsü Nuh Korkmaz iki doktor ve acil servis doktor ve ekipleriyle şehidin Yozgat’ın merkeze bağlı Söğütlüyayla köyündeki ailesine acı haber verdi. Her şeyden habersiz Jandarma arabasını ve 112 acil ambulansı evlerinin önünde gören anne Elmas Bek, yere yığıldı. Acılı anne, “Keşke ben ölseydim. Yavrum sen ölmeseydin. Ben şimdi ne yapacağım.” diye fenalık geçirdi. Baba Abdullah Bek ise ayakta durmakta güçlük çekerken Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz ve İl Müftüsü Nuh Korkmaz tarafından teselli edilmeye çalıştı.

Şehit Üsteğmenin nişanlı olduğu ve yakın zamanda düğün yapacağı öğrenildi. Şehit Murat Bek’in üçü kız, biri erkek dört kardeşi bulunuyor.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

9 yorumlar

  1. TSK’nın içinde pkk yandaşları var bunların istifasının verilmesi lazım hatta idam etseler ne kadar memnun olurum anlatamam senelerdir aynı problem yaşanıyor bunların hepsi satılmış vatanı satıyorlar yeri gelincede biz kemalistiz diyorlar ulan nasıl atatürkçüsünüz vatanı satmakla olmuyor ama iktidarın başına müslüman bi adam geldiği zamnda indirip infaz emrini güzel veriyorlar bunun en güzel örneği adnan menderestir 1950 li yıllarda A.menders iktidarın başındayken türkiye en parlak dönemlerinden bi tanesini de o zamn yaşamıştır adam sırf dindar olduğu için bide mason olmadığı için asıldı yazıkk bunların düşündükçe içim yanıyor bide o şehitlerimizin aileleri ne durumdalar allah yardım etsin ulan sizi toprak bile kabul etmez kalpsizler tayibim duy sesimi ver şunların istifasını neolur!

  2. TSK’nın içindeki de dışındaki bütün şerefsiz pkklıların Allah belasını versin, aynı şekilde bunu ört bas etmek isteyen varsa onlarında belasını versin. Yazık başka bir şey değil

  3. bu kadar şerefsizlik olur mu ya güzelim memleketi satmadıklarıyla yetinmediler üstüne bide bunca günahsız tek hedefi vatanını korumak olan bu kardeşlerimizin öldürülmesini seyrettiler allah bu hainlerin belasını versin…geride kalan o analar babalar yetimlerin hakkını nasıl ödeyecekler..ihanet eden kimler varsa hepisini vatana ihanetten idam edecekler aslında ki diğerlerinede ibret olurda pkk ile işbirlikçilik yapmazlar…

  4. Askerimize yüklenmeden önce terör denilemeyecek bu tip olaylar ülkemizi yöneten siyasi otorite ve baş komutanlık makamında oturan reis-i cumhur tarafından ülkemize yapılan bir saldırı olarak ne zaman alğılanacak. bunu algılama yetenegine sahip değiller veya göbek bağı gibi okyanus aşırı bir yerden bağlı imajı çıkıyor. bu işler one mınute le olmuyor.nerde yedi düvelle savaşan memleketim. nede olsa yönetici çocukları ölmüyor.ey ülkemi yönetenler :”ALLAH yolunda şavaşın ve bilin ki,şüphesiz ALLAH işitendie, bilendir.(Bakara suresi Ayet 217)

  5. ben o saldırıda askerdeydim catısmanın başladıgı alana bir tane skorsky veya kobra kalmıyor kalkıp oraya gelmesi belki 5 dk almıycak ama neden kalkmıyo bunu yapmaları o tugaydan 1 tane kobra kaldırmaları bukadarmı zor ben çatışmanın seslerini duydukca içim içimi yedi anlamıyorummm ama ALLAHIN köyünde 1 tanesi hastalansa hemen müdehale ediliyo bizim askerimizin hiçmi değeri yokk bukadarmı aciz bi milletiz (MEKANINIZ CENNET OLSUN KARDEŞLERİM)

  6. hıcbrınız bısı bılmıorsunuz ben orada askerım we baskında oradaydım orda köyluye bısey olsa anında mudahale yapardınız dıyorsunuzda orada koylu yokkı ! orası ohal bolge yanı sıwıl ınsanların yasamadıgı yer hantepe cok rısklı bı yer orada allaha emanet cok zor sartlarda yasıyoruz suan ızındeyımı hantepe we kawusak da olan arkadaslarıma selamlar

  7. Ben bu görüntüleri izledikçe içim yanıyor.peki devletin başındaki şerefsizler genel kurmay başkanı kuvvet komutanları bunları bilmiyor mu görmüyor mu bizim istihparat nerde teröristler elini kolunu sallayarak içeri giriyorlar ve karakolu yakıyorlar yıkıyorlar peki bizimkiler nerde yatakta devlet kimin umrunda maaşlarını alıyorlar bütün hizmetleride eşleri yapmayacak şekilde askerler yapıyor gerisi boş sker ölmüş kimin umrunda kendi evlatları ölmüyor tabi.Biraz vicdan be bu memleket kolay kazanılmadı çok kanlar döküldü bunun değerini bilen yok yau delireceğim artık dayanamıyorum.hiç kimse terör örgütü için kalıcı çözüm üretmiyor devletin içinde nekadar yandaşları varmış terör örgütünün ki bitmesini istemiyorlar çıkarları n boyutu nekadar merak adiyorum valla allah rahmet eylesin bütün şehitlerimizin mekanı cennet olsun

  8. izlediğimiz bu görüntüler bir kahbeliğin görüntüleri namusuzlugun hayvanlıgın insanlıktan çıkışın görüntüleri şerefsizliğin görüntüleri ve bu hayvanlara bu fırsatı veren şerefsizlerin görüntüleri koskoca bir ülkenin başbakanı çıkarda bayramdayız sonra görüşürüz derse daha çok izleriz böyle görüntüleri bu insanların ailelerini şimdi düşünemiyorum ne acı ne ızdırap çekiyorlar bu görüntülerden sonra evlatlarının hain ve kahpe bir pusuda nasıl öldüğünü izliyorlar peki bizler ne yapıyoruz sadece nasıl olmuş acaba diye yıllardır izliyoruz ama başka bir şey yapmıyoruz çünkü başbakanı öven kurtlar vadisini kaçırmamak için herşeyden vazgeçiyoruz ülkenin gerçekleri filmde sanıyoruz alın size gerçek vadi alın size gerçek içimizden kanımızdan canımızdan kahraman türk askerleri ama izlemekle yetinmeyin ilerde sizlerin evlatlarının başınada gelebilir bunuda düşünün kafanızı yastıga koydugunuzda

  9. pkk saldırısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir