Yeni Konular

Isırgan otu çayı nedir – faydaları nelerdir

green_life_isirgan_otu_yaprak_345

Ülkemizde yetişen 4 tür ısırgan otu bulunmaktadır. Etken madde olarak birbirlerine yakın özelliğe sahiptirler. Isırgan otunun toprak üzerinde bulunan kısımları çiçek açmadan toplandığında çoğu zamanda kökleri halk arasında kullanılmaktadır. Bazen de tohumlarını bal içinde ezerek kansere karşı da kullanılıyor olması bitkinin hayatımızda vazgeçilemeyecek özellikler içerdiğini görüyoruz. Bu yapılan kullanımların gerçekte etkin olup olmadığı araştırmaları devam etmektedir.

 

 

isirgan-otu-aymoli

 

Devam eden araştırmalar sonucunda henüz kesin bir şey bulunamamıştır.  Isırgan otu içerisinde bulunan element bakımından çok zengin vitaminlere sahiptir. Özellikle ısırgan otunun toprak üzerinde kalan kısmından yapılan tıbbi çaylar kişinin element eksikliğine bağlı rahatsızlıklarının ve vitamine bağlı bir eksikliği varsa da bunların eksikliklerinin giderilmesinde etkindir ve önemli bir rol alır. Isırgan otunun toprak üstünde bulunan gövdesi ve özellikle toprak altında bulunan kökleri idrar söktürücü bir etkiye sahiptir.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir