Yeni Konular

İyi Bir Futbolcu Neler Yapmalı?

İyi Bir Futbolcu Neler Yapmalı?
İyi Bir Futbolcu Neler Yapmalı?

Alt yapıdan yetişmiş bir futbolcu olarak sizlerle iyi bir futbolcu neler yapmalı konusunda tavsiyeler vermek istiyorum.

  • İyi bir futbolcu öncelikle uyku konusuna dikkat etmelidir.Her gün belli bir zamanda uyuyup, belli bir zamanda da kalkmalıdır.
  • Uyandıktan sonraysa kahvaltı konusuna çok dikkat etmelidir.Kahvaltı bir futbolcunun en önemli öğünlerinden biridir.Bu öğünde bol bol protein ürünü tüketmelidir.Süt ve süt ürünleri,bal,yumurta,tereyağı,zeytin bunların başında gelir.Gün içinde harcayacağı kaloriyi karşılaması için bu gereklidir.
  • Öğle yemeğindeyse beyaz et ağırlıklı bir menü tercih edilir.Akşam yemeğinde ise diğer öğünlere göre daha hafif olan yemekler tercih edilmelidir.
  • Bir futbolcunun yetenekli olması yeterli değildir.Antremanlara aksatmadan gelmelidir.Kondisyon eksiği olmamalıdır. Eğer kondisyon eksiğiniz varsa çok yetenekli de olsanız bulunduğunuz kulüpteki hocanız sizi oynatmayabilir. Eğer kendinizi daha iyi yerlerde görmek istiyorsanız hedefi yüksek tutun. Antreman dışında da bol bol spor yapın.
  • Kişisel becerilerinizi daha da geliştirin. Bunların yanında fiziksel olarak kendinizi geliştirmenin yanında zihinsel olarak da kendinizi geliştirin. Bol bol kitap okuyun. Satranç gibi akıl oyunlarını öğrenin ve oynayın.
  • Takım arkadaşlarınızla iyi anlaşın onlar tam takım oyunu havasıyla oynayın. Tek başınıza bir şeyler yapabildiğiniz gibi takım oyunuyla da bir şeyler yapabileceğinizi kanıtlayın.
  • Asla vazgeçmeyin, ümidinizi kaybetmeyin, hırslı ve kararlı olun. Kendinizi geliştirin. Kendinizi vazgeçilmez kılın.
  • İyi günlerin yanında, kötü oynadığınız günlerde olacaktır. Bunları kafanıza takmayın. Kötü oynadığınız günlerden ders alın. Böylece kendinize olan güveniniz artacaktır.
  • Çevrenizdeki hocaların, arkadaşlarınızın tavsiyelerini dinleyin. Sizin yolunuzdan geçmiş profesyonel futbolcularla tanışın. Onların tavsiyelerini, hikayelerini can kulağıyla dinleyin ve uygulayın. Bu tavsiyeleri uyguladığınız zaman başarının da sizinle geldiğinin farkına varacaksınız.

 

(Bu konuda şu konu işlenmeye çalışıldı. “Bir futbolcunun daha yükseklere ulaşabilmesi için yapması gerekenler ve daha fazlası.”)

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir