Yeni Konular

Kanser Nedir ve Nasıl Korunuruz

60 Amazing Psychedelic HQ Wallpapers

Bölünmeleri bir düzene bağlı olarak gerçekleşir.Kanser hücreleri ise bu düzene uymaz; kontrolsüz bir şekilde bölünerek çoğalır ve birikerek tümörleri oluşturur.

Bazı tümörler doku aralarında bulunur.Bunların hücreleri vücudun başka bölgelerine damarlarla taşınmaz.Böyle hücre kitlelerine İyi huylu tümörler denir.Ancak bazı tümörlerin hücreleri,bulundukları yerden kan damarları yada Lenf damarlarıyla; beyin,karaciğer gibi başka organlara taşınarak oralarda da tümörlerin oluşmasına sebep olur.

Bunlar ise Kötü huylu tümörlerdir.İyi huylu tümörlerin tedavisi kolaydır.Kitle,amaliyatla alınabilir.Kötü huylu tümörlerin tedavisinde ise değişik yöntemler uygulanır.

Kanser tedavi edilebilir.Kanser tedavisinde önemli olan erken teşhis ve erken tedaviye başlamaktır.

Kanserin Nedenleri Nelerdir?

? Sigara ve alkol kulanımı
? Uzun süre güneş altında kalma
? Hava kirliliği
? Radyasyona maruz kalma
? Kötü beslenme
? Bazı kimyasal maddeler

Kemoterapi Nedir?

Kanser tedavisinde anormal olarak çoğalan ve yayılan hücreleri yok etmek ya da kontrol altına almak amaçlanır.Bu amaç için kullanılan ilaç tedavisine Kemoterapi denir.

Vücudumuzun herhangi bir yerinde oluşan tümör ya da ur gibi hastalıkların  tedavisi için kemoterapi almak gerekir. Bu sebeple onkolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan bu  ilaçlar genellikle “kemo-terapötikler” ya da “antineoplastik ilaçlar” olarak adlandırılmaktadır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir