Yeni Konular

Kedi Maması Seçimi

Kedi Maması Seçimi
Kedi Maması Seçimi

Evcil hayvan beslemenin oldukça faydalı olduğu yapılan araştırmalarca kabul edilmiş bir gerçektir günümüzde. Hal böyle olunca evde beslemeye en müsait ve uygun hayvan olan kediler de en az insanlar kadar özel bakım ve alaka isteyen canlılardır.Bu yüzden de nasıl ki kendi yediğimiz içtiğimiz gıdalara özen gösteriyorsak kedilerimizin de yediklerine içtiklerine o derece ihtimam göstermeliyiz. Öyle ki en iyi gıda çeşitlerini günümüzde her yerden kolaylıkla edinebilirsiniz. İyi bir beslenmenin dostlarımız üzerinde ki etkileri saymakla bitecek gibi değildir. Özellikle bir kedi bir insana göre çok daha hareketli ve aktif canlılar olduklarından dolayı aldıkları gıdaların enerji kapasitesi ve kalitesi de o derece önem arz etmektedir. Kedi besleyenlerin bileceği gibi en sevdikleri gıdalar genellikle tavuk etli ve pirinçli besinlerdir. İhtiva ettikleri yüksek enerji ve protein olanakları ile de evcil hayvanlarımızın günlük kalori ihtiyacını çok rahat karşılayabilmektedirler. Tüm bunların yanı sıra sinirim sistemi, dolaşım sistemi ve neredeyse vücutlarında ki bütün sistemlerin doğal seyrinde işlemesi adına seçeceğiniz mama çok önemlidir.

Onlar sizinle konuşamıyor olabilirler ancak isteklerini çok farklı yollardan size gösterebilirler. Bir mamayı beğenmediklerin de kesinlikle yemezler ve bu durum daha sonra ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Hal böyle olunca bu konuya göstereceğiniz ihtimam tıpkı bir aile bireyiniz gibi gördüğünüz kedileriniz için hayati önem taşımaktadır. Hem pirinç ten ihtiyaçları olan kaloriyi alırken hem de tavuk etinden gerekli proteini de sağlamış olurlar. Bu sayede kesinlikle çok lezzetli bir seçenekle kedilerinize dilediğiniz gibi yedirebilirsiniz. Veterinerlerin ısrarla belirttiği gibi ne verirseniz yerler durumu kesinlikle bir yalandır. Çünkü en az sizin kadar evcil hayvanlarınızın da bir damak zevki vardır. Siz nasıl ki yiyeceğiniz yiyecekleri lezzet yönünden seçebiliyorsanız onlarında seçme hakları vardır. Bu haklarını da önlerine koyduğunuz yemeyerek gösterebilirler. Ancak pirinç ve tavuk etinden hazırlanmış bu mönüyü tattıklarında emin olun bir daha vazgeçemeyecekler. AAFCO ve FEDIAF onaylı bu üründe uluslar arası uygunluk ve sağlık kontrollerinden geçmiş bu mama ile kedilerinizi sağlıklı bir hale getirebilir ve aynı zaman da güven ile besleyebilirsiniz.

Protein oranı fazla yağ oranı az olan ürünler kedinizin hayati sistemlerinin daha iyi çalışmasını sağlarken huysuzluğunu da azaltmış olacaktır. Bazı onaysız ve ucuz kötü mamalarda bulunan tuz kristalleri, kötü yağlar sebebiyle kedileriniz geri dönüşü zor olan hasarlar görebilir. Bazı zamanlarda bu yanlış beslenme durumu kanlı idrar, kusma, damarlar da yırtılma ve sonucunda çok daha kötü durumlara yol açabilmektedir. Bazılarının içinde ki kötü bakteriler kedilerinize zarar vererek ölümlerine bile yol açabilir. Bu yüzden de güvenilir markaların lezzetli ve tüm kalite kontrollerinden geçmiş ürünlerini tercih edersiniz hem içiniz rahat olur hem de kedinize müthiş bir ziyafet sunmuş olursunuz. Kaliteli mamanın faydalarını azalan tüy dökülmesinde ve yine aynı zamanda tüylerinde oluşan parlaklıkta ve hatta davranışların da bile rahatlıkla görebilirsiniz. Bu yüzden eğer siz de kedinize değer veriyorsanız bir kedi sever gibi onu kendinizin ailenizin bir parçası olarak görüyorsanız onun ne yediğine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Zira ondan siz sorumlusunuz ve ne verirseniz onu yiyecektir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Gonzales Cinsi Hamster Bakımı

Gonzales Cinsi Hamster Bakımı

Hayvanlar yüzyıllar boyunca insanlarla iç içe yaşamışlardır. Vahşi olan birçok hayvan türü evcilleştirilmiş, ev veya …

28 yorumlar

  1. Acticin With Free Shipping Nashville

  2. How can you use a custom blog design if you are using ftp publishing for your blogger blog?. . How do I install the design?.

  3. Human Cephalexin For Dogs

  4. Amoxicillin Cough Syrup And Slo

  5. Does Keflex Cure A Tooth Infection

  6. How To Buy Isotretinoin Tablets Without Perscription Online

  7. Antibiotic Keflex For Dogs

  8. non-generic cialis

  9. Amoxicillin Squirrels

  10. I really admire your writing!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir