Yeni Konular

Mac mi – Windows mu Hangi Kullanıcı Daha Az Bilinçli

O Markayı Kullananlar Daha Az Bilinçli!

Hangi marka kullanan bilgisayarcılar tehlike altında?

apple-mac

 

Macintosh’mu kullananlar daha bilgili yoksa Windows’mu işte araştırma sonucu …

Uzmanların yaptıkları son araştırmalara göre Apple MAC kullananlar diğer markaları kullananlara oranla daha çok tehlike altındadırlar. Anketlere göre MAC kullanıcıları PC kullanıcılarına göre daha da bilinçsizler. Kaspersky Lab ve B2B International’in yaptığı ankete göre Apple masaüstü kullanıcılarının %24’lük kısmı ile Apple dizüstü kullanıcılarının ise %10’un bir yıl içinde zararlı programlarla karşılaştıkları görülmüştür.

 

 

 

Mac kullanıcıları genel olarak Internet tehditleri konusunda Windows kullanıcılarına bakış daha az bilinçli olduğu ortaya çıktı. Mac kullanıcıları kullanmaları gereken Internet güvenlik çözümlerini kullanmadıkları görülmüştür. Bu durumda ise Windows kullanıcılarının gerisinde kalmıştır. Windows kullanıcılarının zararlı yazılımlara karşı algılama oranları ve verimliliğine bakıldığında %47’lik bir oran çıkmaktadır. Fakat Mac kullanıcıları bu oranın yarısına dahi gelememektedirler. Çünkü Internet ortamındayken zarar geleceklerini bildikleri halde güvenlik programları kullanmamaktadırlar. Apple kullanıcıları cihazları için bir güvenlik çözümü düşünecekleri zaman zararlı yazılımları algılama kalitesinin en az olduğu programları da seçtikleri görülmüştür. Bu durumda da Windows kullanıcılarına bakış Mac kullanıcıları daha fazla tehlike altındadırlar. MacBook kullanıcıları ise durumun daha da aşağısında yer almaktadırlar. Çoğu kullanıcı her ne kadar cihazlarını oyun ve Internet için kullansalar da, zararlı yazılımlar her zaman var olmaktadır. Bu yüzden Mac kullanıcıları büyük tehlike altında olup, Windows kullanıcıları gibi kullandıkları cihazlarını fazla önemsememektedirler. Bu durum ise şirket yetkililerini harekete geçirdiği gibi, güvenlik önlemlerini de en üst seviyelere çıkartmayı planlamaktadırlar.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Google Yeni 3D Sanal Gerçeklik Tilt Fırça ile Çizim ve Modelleme

Uzay teknolojisine büyük yatırımlar yapan Google teknolojiyi yapmak ve üretmek için büyük bir güç harcıyor. İnternet aleminin …

Bir cevap yazın