Yeni Konular

Maskaranızın Topaklanmasının 5 Sebebi

Maskara
Maskara

Maskaranızın Topaklanmasının 5 Sebebi

Rimel sevdalıları çok iyi bilirler ki mükemmel kirpik görüntüsünün baş düşmanı topaklanma yapan rimeldir. Kirpiklerinizin harika görünmesi için dakikalarca uğraşırsınız ve tek topakla her şey berbat olur. Topaklanmaları yaşamamak için önceden bilmeniz ve her zaman dikkat etmeniz gereken 5 ipucu:

Tarihi geçmiştir

En son ne zaman rimelinizi yenilediğinizi hatırlıyor musunuz? Eğer cevabınız hayır ise büyük ihtimalle çok uzun zaman olmuştur. Tarihi geçmiş maskaralar kurur ve topaklanma yapar. Ayrıca içinde üreyen bakteriler enfeksiyon kapmanıza da neden olabilirler. 6 ayda bir mutlaka yeni bir maskara edinin.

 

Çok fazla kullanıyorsunuzdur

2 kat maskara yeterlidir ama sayı artarsa kirpiklerinizin kaldıramayacağı kalınlıkta bir tabaka oluşabilir. Eğer ufak topaklar görmeye başladıysanız kirpiklerinizin limitini zorlamışsınızdır. Kirpik tarağı yardımıyla rimeliniz kurumadan kirpiklerinizi ayırmanızı öneririz.

 

Gece iyi temizlememişsinizdir

Eğer kirpiklerinizi iyi temizlemezseniz orada biriken maskaranın üzerine yenisini uygulamış olursunuz. Bu da kesinlikle topaklanma yapacaktır.

 

Fırçanız fazla maskara topluyordur

Gerekli olandan fazlasını tüpün ağzına doğru sıyırırsanız fazla uygulamanın önüne geçmiş olursunuz. Eğer bir seferde o kadar ürün kullanırsanız, ikincisinde mutlaka topaklanma olacaktır.

Hareket ettirmiyorsunuzdur

Dolgun ve uzun kirpiklerin sırrı doğru sürmektedir. Bilinenin dipten uca düz bir şekilde değil, kirpik dibinden itibaren sağa sola zig zag hareketiyle yukarıya doğru çıkmanız gerekmektedir. Hem kirpiklerinizin her noktasına ürün uygulanır hem de topaklanmalar önlenir.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Anne Sütü,Emzirme Teknikleri

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları ve önemi Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesinde en önemli etken anne sütü olup …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir