Meksika’da bulunan insan görünümlü garip yaratık videosu

– Reklamlar –

Meksika’da 2007 yılında bir çiftçi tarafından bulunup daha sonra öldürülen bir yaratık iskeleti bulundu.Türü belirlenemeyen DNA bilgisine de ulaşılamayan bu  yaratığın bir benzerinin daha önce de görüldüğü öne sürüldü.

Boyu kısa olan bu  yaratığın uzaylı olduğu yönündeki iddialar öne sürülüyor.Diğer görüşte olanlar ise gizemli bu  yaratığın henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü olduğudur.Bild gazetesi tarafından Meksika’nın Metepec kentinde videoya çekilen bu yaratığın ölüsünü  görüntüleyerek basına duyurdu.

Meksika’da bulunan bu yaratığın videosunu izleyin
Meksika’lı çiftçi tarafından hemen öldürüldüğü için hakkında yeterli  bilgi toplanamayan  yaratığın gözlerinin çok gelişmiş olduğu sanılıyor.

Meksika’da uzaydan geldiği düşünülen yaratığın daha önce de görüldüğü konuşuluyor.

Meksika’lı işçi Francisco Garcia:”Yaşayan ikinci bir yaratık gördüm. Gördüğüm 70 cm. boyunda bir insancıktı. Onu çiftlik kapısından çıkarken gördüm, sonra hızlıca oradan uzaklaştı” diye konuştu

 Dört ayrı laboratuarda en modern tekniklerle DNA yapısı incelenerek çözülmeye çalışıldı.Fakat olumlu bir netice alınamadı. Uzmanlar “DNA’sı yok. Ya da var ama bu tekniklerle biz inceleyemiyoruz” diye açıkladılar

Bild am SONNTAG gazetesi muhabiri Michael Remke ise, yaratığı görmek için Meksika’daki Metepec kentine gitti. İzlenimlerini aktarırken, “Göz çukurları, insan üzerinde korkutucu bir etki yaratıyor” diye konuştu.

Veteriner Marco Salazar, yaratığı bulan çiftçinin,  onu boğarak öldürmesinin hemen ardından inceleme fırsatına sahip olduğunu anlatırken “Şu ana kadar her türden hayvanı görme imkanım oldu, ama böyle bir şey daha önce hiç görmedim” dedi.

 Etobur bir hayvanın diş yapısına sahip olan bu yaratık aynı zamanda kafatasının yapısı itibariyle de diğer hayvanlara göre daha zeka seviyesine sahip olduğu düşünülüyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratık; eklem ve iç kulakları yapısıyla insana benzediği söyleniyor.
Bulunan yaratığın hücre testlerinde,bedenini ince bir deri ile kaplandığı ve daha önce tanımlanmamış, ilkel yaratıklara göre çok daha gelişmiş gözlere ve iç kulağa sahip olan bir canlı olduğu bildirildi.Çiftçinin yaratığı öldürmeden önce fotoğraflarını çektiği ve bu fotoğrafların yakında yayınlanacağı açıklandı.