Yeni Konular

Metrobüsler 2011 yılında Beylikdüzü’ne kadar uzatılıyor 15 Mart 2011 Metrobüs Beylikdüzü durakları nereleri olacak

metrobusİstanbul’un ulaşımına büyük kolaylık sağlayacak Beylikdüzü metrobüs hattına ilk kazma 15 Mart Salı günü vurulacak. Beylikdüzü metrobüs hattının devreye girmesi ile bir yılda trafikten 100 bin araç çekilerek, 300 bin litre yakıt tasarrufu sağlanacak.

Metrobüs, TÜYAP-Söğütlüçeşme arasındaki 50 kilometrelik mesafeyi 86 dakikada katedecek. Metrobüs, Beylikdüzü’ne ulaştığında günde 1 milyon yolcu taşıma kapasitesine ulaşacak. Metrobüsün kilometre maliyetinin 7 milyon 500 bin dolar olduğu ifade ediliyor.

BİR YILDA TAMAMLANACAK

Avcılar metrobüs hattının Beylikdüzü’ne uzatılmasıyla birlikte ilçe halkının metrobüs özlemi sona erecek. Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “Metrobüsün sağlayacak olduğu kolaylık Beylikdüzü’ne artı değer katacak. Herkesin ortak fikri Beylikdüzü’nün cazibe merkezi olduğu yönündeydi. Metrobüsün gelmesiyle bu yapı daha pekişmiş olacak. ” dedi.

GÜNDE BİR MİLYON YOLCU

Avcılar’dan TÜYAP’a kadar uzanacak olan metrobüs durakları; TÜYAP, Beykent, Bizimkent, Belediye, Koçtaş, Hasırcılar, Beysan Sanayi Sitesi şeklinde olacak. Avcılar-Söğütlüçeşme arasında günde ortalama 700 bin kişiye hizmet veren Metrobüs, Beylikdüzü’ne ulaştığında günde 1 milyon yolcu taşıma kapasitesine ulaşmış olacak. 43 duraktan oluşan hatta 350 otobüs hizmet verecek. Günde bir milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Metrobüsün tamamlanmasıyla trafikten 100 bin araç çekilmiş olacak. Bunun sonucu olarak da yaklaşık 300 bin litre yakıt tasarrufu sağlanacak. Metrobüsün kilometre maliyeti ise 7.500.000 dolar.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın