Yeni Konular

Mutfaktaki Kötü Kokulardan Kurtulmanın Yolları

mutfa-kotu-kokularMutfakta ki yiyeceklerin yapıldığı ve ısıtıldığı alanlardan biri haline gelmiştir. Mutfağınızda bir müddet sonra zamanla pişmekte olan yiyeceklerden oluşan ya da yiyeceklerin çürümesinden meydana gelen berbat kokular oluşabilir. Mutfakta meydana gelen berbat bir koku evin evrensel havasını etkiler.

Mutfaktaki berbat kokulardan arınmak amaçlı vanilya kullanabilirsiniz. Minik bir tavanın içerisine bir paket vanilyayı koyun. Ocağın altını kısarak tavayı üstüne koyun. Vanilya kavruldukça çevreye mis benzeri bir vanilya kokusu yaygınlaştırılacak, sizi huzursuz eden berbat kokulardan yapıt kalmayacaktır.

Mutfaktaki berbat kokular ne türlü giderilir, berbat kokulardan arınmak amaçlı farklı neler yapılabilir diye heyecan edenler amaçlı yazmaya aynı ritimde devam edelim. Mutfaktaki berbat kokulardan arınmak amaçlı minik bir cezvenin içerisine belli bir süre su koyun. İçine 2 yiyecek kaşığı civarı oda parfümü koyun. Suyu ateşin üstüne koyun. Su kaynadıkça çevreye güzel kokular yaygınlaştırılacak, berbat kokular yerini mis benzeri iyi bir havaya bırakacaktır.

kotu-kokulardan-kurtulma

Mutfakta kabul görmeyen kokulardan biri de balık kokusudur. Tadı güzel fakat kokusu huzursuz edici bir besin durumda olan balığı, kızartmak isterseniz kokusu mutfaktan her tarafa yayılarak evin etrafını sarmış olacaktır. Mutfaktaki balık kokusundan arınmak amaçlı, balık kızartırken bir cezvenin içerisine belli bir süre su koyun.

Yarım çay bardağı civarı da sirke ek ettikten sonra ocağa koyup altını yakın. Sirkeli su kaynadıkça balık kokusunu içerisinde hapsedip çevreye yayılmasını önleyecektir. Balık kızarma işlemi bitene civarı suyun altını kapatmayın. Ardından evinizi güzelce havalandırın. Balık kokusundan yapıt kalmayacaktır.

Mutfaktaki eşyalar da süre içerisinde kullanıldıkça kokabilir. Bunlardan biri de kesme tahtalarıdır. Kesme tahtaları üstünde balık ya da et doğradığınız süre kendine özgü insanı huzursuz eden bir koku oluşur. Bu kabul görmeyen kokudan arınmak amaçlı kesme tahtasını 1/2 limonla güzelce ovun. Hem sıhhatli bir biçimde temizlemiş olursunuz aynı zamanda huzursuz edici berbat kokulardan kurtulmuş olursunuz

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

BİRBİRİNDEN NEŞELİ KIRLENTLERİ EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ Tekstil ve ev eşyası satan mağazaların tezgahlarında duran birbirinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir