Yeni Konular
Anasayfa / GALERİ / Mutlaka İzlemeniz Gereken 7 Romantik Film

Mutlaka İzlemeniz Gereken 7 Romantik Film

2015-03-04_111038En çok izlenmesi gereken romantik film listesi sıralaması ve her filmin öz açıklaması. İşte seyredilmesi gereken 7 romantik film …

1)  Titanic (Titanik)

2015-03-04_110825

 

Romantik film denince aklımıza gelen ilk filmlerden biri Titanik’tir. Gerçek bir olay üzerinden kurgulanan ve unutulmayacak aşk hikayelerinden biridir. Jack ve Rose aşkı sinema tarihindeki en büyük aşklarından biridir. Çünkü kavuşamamış aşıkların hikayesi öyle kolay kolay unutulmaz. İnsanları kavuşamayan aşıkların hikayesi daha çok etkilemiştir ki bu yüzden Leyla ile Mecnun gibi hikayeler günümüze kadar herkesin bildiği aşk hikayelerinden olmuştur. Filmde Jack rolünü ünlü oyuncu Leonardo Di Caprio oynarken,Rose rolünü Kate Winslet oynamıştır. Filmin yönetmen koltuğunda ise usta yönetmen James Cameron yer alıyor. Titanik 14 dalda oskara aday olmuş ve 11 dalda ödül kazanmıştır.

 

 

2) The Notebook (Not Defteri)

2015-03-04_110601

 

Kimilerine göre en iyi romantik film Not Defteri’dir. Not Defteri’nin kendine özgü bir hayran kitlesi olduğu biliniyor. Filmin ismiyle ilgili bir çok web sitesiyle internette karşılaşabilirsiniz. Hepsi filmden etkilenen Not Defteri hayranları tarafında açılmış sayfalar. 2. Dünya Savaşı döneminde geçen hikaye Allie ile Noah’ın aşk hikayesini anlatıyor. Filmin konusu ise şöyle:’’Noah değirmende çalışan bir işçidir. Allie ise zengin bir ailenin kızıdır. Farklı hayatları olan Allie ve Noah tanışırlar ve aşık olurlar. Bir yaz aşkı olarak başlayan ilişkiden ikisi de fazlasıyla etkilenmiştir ve bunun bir yaz aşkı olarak kalmasını istemezler. Ancak savaş başlar ve Noah askere gitmek zorunda kalır. Noah savaş sırasında Allie’ye yıllarca mektup yollar ancak bu ilişkiyi onaylayaman Allie’nin ailesi mektupları saklar. Allie ise bunun üzerine hastanede tanıştığı Lon ile evlenecektir. Acaba ile Allie ile Noah yeniden bir araya gelebilecek midir?’’ Konu olarak klasik görünse de filmin işlenişiyle unutulmaz bir film haline gelmiş. Filmin başrolleri ise Ryan Gosling ve Rachel McAdams. Yağmur altındaki o öpüşme sahnesi ise unutulmayacak romantik film sahnelerinden biridir. Unutulmaz bir aşk hikayesinin Not Defteri’ne bir göz atmak isterseniz bu filmi kaçırmayın.

 

3) P. S. I Love You (Not:Seni Seviyorum)

2015-03-04_110459

Not:Seni Seviyorum çok değişik bir hikayesi olan bir film. Aşkın sadece yaşarken değil öldükten sonra da yaşanıldığını anlatan bir film. Filmde Holly(Hilay Swank) çok sevdiği eşi Gerry(Gerard Butler) ile evlidir. Gery hastalığa yakalanır ve ölür. Holly ise çok sevdiği eşinin ölümü üzerine hayatı kararır. Ancak Holly’nin bu durumu yaşayacağını tahmin eden Gerry eşini bu durumdan kurtarmak için planlar yapmıştır. Gerry, yazdığı birçok mektup,sürpriz ve değişik yöntemlerle Holly’i acaba nasıl yeniden hayata bağlayacaktır? Gerry öldükten sonra bile büyük aşkını düşünüp ona yeni bir hayatı miras bırakmıştır. Gerry bıraktığı mektupların en altına ise şu kelimeleri yazmıştır:’’Not:Seni Seviyorum. Aşkın sadece hayattayken yaşanılan bir şey olmadığını anlatan bu filmi kesinlikle izleyin.

 

4) Her (Aşk)

2015-03-04_110418

Bugüne kadar izlediğiniz romantik film senaryolarının hepsini unutun. Çok çok değişik bir aşk hikayesine hazır mısınız? Her(Aşk) filmi son zamanların en garip aşk hikayelerinden.  Aşkın bedenle yaşanmadığını anlatan bu soyut aşka tanıklık edin. Filmde teknolojininde gelişmesiyle insanların ne kadar yalnızlaştığına dikkat çekiyor. İnsanlar teknolojinin hayatlarına girmesiyle birbirlerinden uzaklaşmaya başladı. Artık insanlardan çok makinelerle ilgilenmeye başlıyoruz. İşte Her filminde insanlar uzaklaşıp gelişmiş bir işletim sistemine aşık olan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Yalnız yaşayan bir yazar olan Theodore piyasaya yeni sürülmüş bir işletim sistemini alır. Onu sisteme yükler. Bu yeni işletim sistemi insanlarla konuşabilmektedir ve insanlar gibi de hissedebilmektedir. Birbirleriyle çok iyi anlaşan Theodore ve işletim sistemi bir süre sonra birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Böyle bir konu ve böylesine özgün bir senaryo kolay kolay bulunmaz. Modern zamanın aşk tasvrini merak ediyorsanız bu filmi kaçırmayın. Her filmi 2014 Oscar Ödülleri’nde 5 dalda aday olmuş ve en iyi özgün senaryo ödülünü kazanmıştır. Filmde Theodore rolünü Joaquin Phoenix oynarken,işletim sistemini Scarlette Johnson seslendirmiştir.

 

5) 50 First Dates (50 İlk Öpücük)

2015-03-04_110338

50 İlk Öpücük filmi en iyi romantik-komedilerden biri. Başrollerinde Adam Sandler ve  Drew Barrymore yer alıyor. Aşkınız için aynı günü tekrar yaşayıp,sevdiğiniz kadını kendinize aşık edebilir miydiniz? Henry(Adam Sandler) bir sanat öğretmeni olan Lucy(Drew Barrymoore)’e aşık olur. Ancak Lucy’nin çok ender görülen bir nörolojik rahatsızlığı vardır. Her gün,gün boyunca yaşadığı şeyleri unutup ertesi gün yeniden aynısını yapmaktadır. Henry her gün Lucy’i kendine aşık etmek zorundadır. Değişik konusu olan bir romantik-komedi. Sizi sıkmadan güldüren,eğlenceli bir film. 50 İlk Öpücük’e tanıklık edin.

 

6) Eternetal Sunshine Of The Spootless Mind (Sil Baştan)

2015-03-04_110301

Başrollerini Jim Carrey ve Kate Winslet’in paylaştığı Sil Baştan filminde, aşkı eğer gerçekten hissettiyseniz onu aklınızdan silseniz bile kalbinizden asla silemeyeceğiniz anlatılıyor. Komedi filmleriyle bizlere kahkahalar arttıran Jim Carrey bu tarz rollerde de ne kadar başarılı olduğunu göstermiş bu filmde. Joel Barish(Jim Carrey) ve Clementine(Kate Winslet) iki sevgilidir. Çift ayrılmaya karar verir. Daha sonra tüm yaşadıkları anıları sildirirler. Birbirlerine dair tüm anıları artık unutmuşlardır. Ancak gördükleri bazı rüyalarda o anıları görürler ve çift bir gün yeniden karşılaşır. Bilim kurgu ve romantik türünde filmler son dönemlerde çoğalmaya başladı ve Sil Baştan bu türün en iyi filmlerinden. ‘’Hatırlamak için hafızamız varken,unutmak için elimizde hiçbir şeyin olmaması,hayatın bize attığı en büyük kazıktır.’’ repliği ise efsanedir.

 

7) Selvi Boylum Al Yazmalım

2015-03-04_110207

Romantik film listemizde bizim sinemamızdan bir film koymazsak kendimize haksızlık ederiz. Yeşilçam iki usta ismi olan Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın muhteşem filmi Selvi Boylu Al Yazmalım. Bir kitap uyarlaması olan film Cengiz Aytmatov’un Kırmızı Eşarp adlı romanından beyaz perdeye aktarılmış. Hepimiz bu filmi defalarca izlemişizdir muhtemelen. Tekrar tekrar izlesekte bıkmadığımız filmlerdendir. Filmde geçen o muhteşem replikler ise asla unutulmayacak cinstendir. ‘’Sevgi neydi?Sevgi,iyilikti,dostluktu.Sevgi emekti.’’Bu muhteşem repliği ve filmi sinemamıza kazandıran filmdir Selvi Boylum Al Yazmalım. Yeşilçam filmlerinin unutulmazları arasındadır.

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Pokemon Go Haberleri ve Geyikleri

Pokémon Go insan yaşamında hareketlilik katan ve akıllı telefonlar ile oynanacak güzel bir oyun olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir