Yeni Konular

Namaz Kılmakta Zorlananlara Öneriler

Namaz her Müslümana farz kılınmış bir ibadettir. Günün 5 zamanında namaz farzdır. Namaz dinin direğidir. Namaz bir Müslümanın en bereketli ve hayırlı ibadetidir.
Namaz ruha dinginlik getirir, namaz insana huzur verir, namaz insanı en yüksek mevkiye ulaştırır.

 


Namaz kılmakla meleklerin görevlerini bir nevi yerine getirmiş oluyorsun çünkü meleklerin kimisi rükuda kimisi secdedir. Namaz şifadır namaz bizlere verilmiş en güzel nimettir. Namaz bizlere bazı kolaylıklar sağlar bunlar genelde engelliler için daha çok geçerlidir çünkü engelli arkadaşlarımız bazen ibadetlerini yerine getirmekte zorlanırlar.
Yaşlılarda bazen bu olanaklardan yararlanırlar.
Örneğin görme engeli bir kişi için namazı yerde kılması onun için bir olanaktır. Fakat ayakta kılmak her zaman en hayırlısıdır çünkü o an bizler Allah’a ibadet etmiş oluyoruz. Ki ağaçlarda eğilip Allah’a ibadet ederler.
Daha sonra sakat bir insanda yerde kılma avantajı vardır. Kolu alçıya alınmış bir kişi ilk gün oraya abdest alıp daha sonraki günlerde abdest almasına gerek yoktur çünkü Allah katında o el abdestidir.
Yola çıkan bir kişi namazının sadece iki rekatını kılması yeterdir. En önemlisi ise bazen bir işin çıkar acil bir iştir bu o an yapmasan kötü olur ama bir yandan da namazını kılmak zorundasın. Sen daha sonra o namazını kaza kılabilirsin. Her zaman her şeyin hakkını vererek yapanlardan olmalıyız namazımızı da hakkıyla kılmak en hayırlısıdır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Dinimizde Fala Baktırmak Günah Mıdır?

Dinimizde fala baktırmak günah mıdır? Fal bakan veya baktıran bizden değildir. Her kim olursa olsun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir