Yeni Konular

Nasa Neil Armstrong’un Ayda İlk Adımı ve Yürüyüşü

14-10-2015_203859Amerikan uzay kurumu NASA, Ay’ın fethinin 40. yıldönümü nedeniyle, astronot Neil Armstrong’un ünlü yürüyüşünü gösteren tarihsel görüntüleri dijital ortama aktardı ve Nasa’nın internet sitesinde bu görüntüleri yayınladı

Orijinal görüntülerin yok olduğugibi asılsız dedikodulara da cevap vermiş oldu.NASA’nın Ay’ın fethine ait video görüntülerini, Hollywood’un Lowry Digital firması ile sayısal ve yüksek çözünürlükle yayınladı.

NASA yetkilileri, görüntülerin tekrar onarılmasından sorumlu ekibin 3 yıl boyunca yaptığı araştırmalardan CBS televizyon kanalının Houston’daki arşivlerinde 20 Temmuz 1969’da naklen yayınlanan fetih görüntülerinin yüksek kalitede ve gerçek zamanlı görüntülerini bulduğunu ve bu görüntüleri NASA arşivlerindekilere ekleyerek yeniden kaydettiğini açıkladı.

Nasa Neil Armstrong’un Ayda İlk Adımı ve Yürüyüşü

Ay yüzeyinde Apollo 11 astronotlarının geçirdiği ve sabit bir kamerayla çekilen 3.5 saatlik sürenin bir bölümüne ait yüksek kalitedeki görüntüleri ”nasa.gov” internet sitesinden izleyebilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Beyninizi Açacak Videolar

Beyninizi Açacak Videolar

Tedx boş vakitlerinizde vaktinizi doldurmanız gereken videolar paylaşıyor. Bu kadar gereksiz videolar arasında kaliteli olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir