Oges 4 yükselme öncesi boş kalan okul kontenjanlar listesi açıklandı

oges

Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Öğretmen Ve Anadolu Liseleri İle Sağlık Meslek Liselerine 4. Yerleştirme İşlemi İle İlgili Yeni Açıklama. 11 09 2009

  Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi çerçevesinde öğrenci alan okullarda 2009-2010 Öğretim yılında 9. sınıfta öğrenim görecek öğrencilerin seçme, yerleştirme ve kayıt işlemleri 07 Eylül 2009 tarihinde tamamlanmıştır.

Ancak, bu işlemlerin sonucunda Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinde 173, Anadolu Liselerinde 4389, Anadolu Öğretmen Liselerinde 162, Sağlık Meslek Liselerinde 789 olmak üzere toplam 5513 kontenjanın boş kaldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu kontenjanların değerlendirilmesi açısından, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme e-kılavuzunda, ‘Tercihinde Yükselme İşlemi’ başlığı altında yer alan  esaslara göre yeni bir yerleştirme işlemi daha yapılacaktır.

Bu yeni yerleştirmede; başvurular 11-14 Eylül 2009 tarihleri arasında ilgili ilköğretim okulu müdürlüklerinden, doğrudan öğrenci velisi tarafından elektronik ortamda yapılacak olup, yerleştirme sonuçları 16 Eylül 2009 tarihinde internet sitesinde yayımlanacak.Kayıt hakkı kazananların kayıtları ise 16-18 Eylül 2009 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Fen, Anadolu, sosyal bilimler liseleri ve bazı meslek liselerine Ortaöğretim Yerleştirme Puanlarına (OYP) göre tercihinde yükselme işlemi sonuçlarına göre okullara kayıt için 1 Eylül 2009 tarihinde başlayan süre 7 Eylül 2009 saat 17,00 da bitiyor.

Kayıtlı olduğu okulu tercihinde yükselme işlemi sonucunda yeniden kazanan öğrenci, bu okula tekrar kayıt yaptırmasına gerek kalmıyor.Kaydı sistem tarafından doğrudan yapılıyor. Fakat, veli tercihinde yükselme için talepte bulunduktan sonra okuldan kayıtla ilgili öğrencinin evrakını almış ise, tercihinde yükselme sonucunda yeniden aynı okulu kazanması durumunda yeniden kayıt yaptırması gerekiyor.

Kayıtlı olduğu okuldan farklı bir okula tercihinde yükselme işlemi sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrencinin, en son kazandığı okula gidip kayıt yaptırması gerekiyor.

Özel yetenek, mülakat/mülakat ve beden yeterliliği sınavıyla öğrenci alan okulların boş kontenjanları 5 Eylül 2009 tarihinde ilan edildi.

Tercihinde yükselme sonucuna göre Anadolu mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları, Anadolu Tarım Meslek liseleri, Tarım Meslek Liseleri, Adalet Meslek Liseleri, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine yerleşen öğrencilerin kesin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar açıklanacak.Bu okullarda açık kontenjan kalması veya tercih listeleri yayımlandıktan sonra kurum açılması durumunda OYP esas alınarak ön kayıt yoluyla öğrenci kabul edecektir.


2009 Sınavsız Öğrenci alan Meslek liseleri kayıt sonuçlarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Sınavsız öğrenci alan meslek liselerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler 3-28 Ağustos 2009 tarihleri arasında başvuru yaparak en fazla 10 meslek lisesi tercihi yapmışlardır. Meslek liselerine yerleştirme işlemleri ilköğretim diploma notuna, eşitlik durumunda tercih önceliği, yine de eşitlik durumunda yaşı küçük olana öncelik vermek suretiyle yapılmıştır.

Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 7-18 Eylül 2009 tarihleri arasında kazandıkları okul müdürlüklerine başvurarak kesin kayıt yaptıracaklardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir