Yeni Konular

Öğle Yemeğinde Kilo Verdirecek 7 Öneri

Öğle Yemeğinde Kilo Verdirecek 7 Öneri
Öğle Yemeğinde Kilo Verdirecek 7 Öneri

Öğle Yemeğinde Kilo Verdirecek 7 Öneri

İş hayatının yoğun temposunda kimi zaman öğle yemeğini kaçırıyoruz, masa başında geçiştiriyoruz ya da hızlı tüketim ürünleriyle beslenerek zaman kazanmaya çalışıyoruz. Öğle yemeğinde kilo almamak hatta kilo verebilmek için basit birkaç öneriyi uygularsanız istediğiniz sonuçlar üç hafta içinde gözle görülür olarak fark edilecektir.

 

Öğle yemeğinde kilo verdirecek 7 öneri ise şunlardır:

  1. İçeceğinizi yudumlayın. Yemeğe başlamadan önce bir bardak su için. Bu sizin, açlığınızı bastıracak ve midenizde yer kaplayacaktır. Kalorisiz olan suyu yemek esnasında da sık sık yudumlamanızı öneririz.
  2. Kalori hesaplayın. Öğle yemeğiniz 300 ile 600 arası bir kaloriye sahip olmalıdır. İnternetten kolaylıkla yediğiniz yemeğin kalorisini hesaplayabilirsiniz.
  3. Dışarıda yiyeceğiniz yemeğin kalorisini hesaplamak zor olabileceğinden evde hazırladığınız sağlıklı yemeklerinizi paketleyip öğle yemeğinde tüketebilirsiniz.
  4. Lif ve protein. Öğle yemeğinizde lifli ve protein ağırlıklı beslendiğinizden emin olun. Bu sayede tok kalacak ve sindiriminiz kolaylaşacaktır.
  5. Uzaklaşın. Masa başında yemek yemek, beyninize tokluk sinyalinin gitmesini geciktirecektir. Her lokmanızın farkında olarak yemelisiniz. Öğle yemeğinde kısa bir ara verin ve mutlaka yemeğinizi bilinçli tüketin.
  6. Tabağı tertemiz bırakmak zorunda değilsiniz. Eğer doyduysanız, tabığınız dolu birle olsa bırakın. Asla ihtiyacınızdan fazlasını yemeyin. İsraftan kaçınıyorsanız paket yaptırıp akşam yemeğinde yemek üzere yanınıza alabilirsiniz.
  7. Güzel bir sonla kendinizi ödüllendirin. Şekersiz kahvenizi tatlanıracak küçük bir kurabiyeyle kendinizi şımartabilirsiniz. İş hayatınızda motivasyon da önemlidir.
   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir