Yeni Konular

Şehit Er Ramazan Erdem Zonguldak Ereğli’yi yasa boğdu

Hakkari şemdinli’de 19 haziran da şehit olan Ramazan Erdem’in acılı babası Mustafa Erdem, oğlunun 3 ay önce usta birliğine teslim olduğunu söyledi.Teröre lanetler yağdırdı. Şehit askerin Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gökçeler beldesinde oturan Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli babası Mustafa Erdem’e acı haberi, Karadeniz Bölge Komutanlığı’nda görevli bir subay, doktor ve hemşire eşliğinde iletti. 5 çocuğundan birini kaybeden Mustafa Erdem’in evine komşuları taziye ziyaretinde bulundular.

Acılı baba Mustafa Erdem’in 4’ü erkek 2’si kız olmak üzere 6 çocuk sahibi olduğu öğrenildi. Geçen Şubat ayında askere gönderdiği oğlu ile 1 hafta önce telefonda görüştüğünü belirten
baba Mustafa Erdem, demokratik açılım konusunda “Ne açılımı, palavra” dedi. Metanetini koruyan baba, her gece haber kanallarını izleyerek çatışmaları öğrendiğini söyledi.

Ev halkına çatışmada şehit olan oğlundan ümitsiz olduğunu dile getiren Mustafa Erdem, “Vatan sağ olsun. 3 aylık askerin ne işi var dağda? En son dağıtım iznine gelmişti. Bir hafta önce telefonla görüşmüştük. Televizyonları izlerken çatışma haberlerini gördüm. Evdekilere de söylemiştim. Geleceğine ümitsizdim. Gelmeyeceğine kanaat getirdim. Evdekilere de söyledim, ‘Bu çocuk geri dönmez’ dedim. En son bir hafta önce görüşmüştük. ‘İyi misin?’ diye sordum, iyiyim dedi. Elbise ve ayakkabı istedi. Ev fotoğrafları istedi. Resimleri gönderdim. Belki de alamamıştır” diye feryat etti.

Öte yandan askere gitmeden eğlence yapan şehidin, Ankara’da vatani görevini yapan arkadaşı Tolga Aydın ve Balıkesir’de görevini yapan Göker Sarıkaya ile birlikte askere gittikleri öğrenildi. Şehit asker Ramazan Erdem’in, beldedeki bir kıraathanede çalıştığı ve askere gitmeden 1,5 ay önce işten ayrıldığı belirtildi. Şehidin annesi Emine Erdem’in 1999 yılında hayatını kaybettiği öğrenildi. Şehit asker Ramazan Erdem, kardeşleri Gökhan, Metin, Zeki ve Emine’nin bekar olduğu, Sevda Coşkun’un ise İstanbul’da
evli olduğu belirtildi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir