Yeni Konular

Şehit Mehmet Kaya Çelik (Elazığ) Hakkari çukurca şehidi evi video

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde  teröristlerce döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan uzman çavuşlardan Mehmet Kaya Çelik’in memleketi Elazığ’ın Kovancılaır İlçesi’ndeki baba evine ateş düştü. Çelik’in 3 yıl önce evlendiği eşi Serpil Çelik’in de 3 aylık hamile oldu açıklandı.Çukurca’nın Hantepe Bölgesi’nde dün akşam operasyona çıkan uzman çavuşların arazi arama faaliyetleri sırasında PKK’lı teröristlerin önceden döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlatması sonucu uzman çavuşlar Fatih Aydoğdu, Mehmet Kaya Çelik ve Nuri Aydın şehit oldu.

Şehitlerden 24 yaşındaki Mehmet Kaya Çelik’in memleketi Elazığ’ın Kovancılar İlçesi’ndeki baba ocağına acı haberin gelmesiyle birlikte ateş düştü. 5 çocuk babası Mehmet Dursun Çelik ile eşi Züleyha Çelik, haberi alır almaz büyük üzüntü yaşadı. Şehidin baba evine ile ilçedeki bazı evlere Türk bayrakları asıldı. Şehit ailesinin evinin önünde sürekli bir ambulans hazır tutuldu.
Şehit Olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Kaya Çelik’in Babası Mehmet Çelik, On Tane Evladı Olsa, Onunu da Vatan Uğruna Vereceğini Söyledi.Oğlunun şehit olmasına çok üzüldüğünü belirten baba Çelik, “10 tane evladım olsa da onunu da seve seve vatan uğruna veririm. Vatan sağ olsun.” diye konuştu

Son derece metanetli olduğu görülen baba Çelik, oğlu ve geliniyle hemen her gün görüştüğünü belirtti. Çelik, “Evladımla sürekli görüşürdüm. En son önceki akşam konuştuk. Dün akşam da arayacaktım ama operasyona gideceklerini söylemişti. Ben de gelinimle görüştüm.” şeklinde konuştu.

Nisan ayında Elazığ’a izne geleceğini vurgulayan baba Çelik, gelini Serpil Çelik’in altı aylık hamile olduğunu ifade etti. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Kaya Çelik’in, yarın Elazığ’da gerçekleşecek törenin akabinde Elazığ Akmezra köyüne defnedileceği belirtildi.

EŞİ 3 AYLIK HAMİLE
Şehit Mehmet Kaya Çelik’in eşi Serpil Çelik ile 3 yıl önce evlendiği ve eşinin 3 aylık hamile olduğu öğrenildi. Çelik’in babası ile annesi ilçeden oğullarının toprağa verileceği Akmezra Köyü’ne gitti. Çiftçilik yapan şehit babası Mehmet Dursun Çelik, “Vatan sağolsun. Oğlumlu her gün telefonla görüşüyorduk. Sadece dün görüşmedim. 3 yıl önce bu göreve başladı. Askerliğini yapıp geldikten sonra sınava girdi. Acımız büyük vatan sağolsun” dedi.
Ağıtlar yakıp teröre lanet okuyan anne Züleyha Çelik, “Allah bu terörin belasını versin. Bizim ciğerimizi yaktılar. Onlarında ocakları yansın” diye gözlaşları döktü. Anne Çeliki yakınları güçlükle teskin etmeye çalıştı.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir