Türkiye 2012 Londra Olimpiyatları açılışı video izle

28 Temmuz 2012 1.570 views

Açılışta, Türk kafilesinin önünde bayrağı milli voleybolcu Neslihan Darnel taşıdı. Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunları’nın 30.’su, Londra Olimpiyat Oyunları açılış töreniyle başladı.Türk kafilesi, 114 sporcuyla 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na giriş yaptı.Olimpiyat Stadı’nda Tunus’un ardından tur atan Türkiye kafilesinde, Ay-Yıldızlı bayrağımızı A Milli Voleybol Takımı’nın kaptanı Neslihan Darnel taşıdı.Bu sırada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tribünleri selamlayan milli sporculara el salladı.

 

Açılış töreninde ışıklarla 3 boyutlu gösteri de gerçekleştirildi. Bu gösteri için görevliler, izleyicilere ve basın mensuplarına 3 boyutlu gözlükler dağıttı. Bu arada seyircilere dağıtılan fenerlerle stadyumda renkli bir görüntü oluşturuldu.

TÜRKİYE’DEN 114 SPORCU

Türkiye, 19′uncu olimpiyatlarında tarihindeki en kalabalık kafileyle mücadele edecek. Bir önceki olimpiyat Pekin’de 68 sporcu ile en kalabalık kafileye ulaşan Türkiye, Londra’da bu sayıyı 100′ün üzerine taşıdı. 114 sporcu olimpiyat için konulan barajları geçerek Londra bileti aldı. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek 114 Türk sporcu içinde en genci 16 yaşındaki yüzücü Hazal Sarıkaya, en yaşlısı ise 39 yaşındaki atıcı Yusuf Dikeç oldu.

Google'da ara
Türkiye 2012 Londra Olimpiyatları açılışı video izle
Arkadasinla paylas:
Facebook'ta paylas

Bir yorum yazabilir, sitenizden takip edebilir ya da RSS kaynagi ile yeni icerikleri takip edebilirsiniz.

(Bu habere yorum yaz...)

Lütfen aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak yorum gönderin...

Bu etiketleri kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Maçlar hangi kanalda Mayıs 2014