Yeni Konular

Ülser ve Gastrit Tedavisi İçin Kudret Narı Nasıl Hazırlanır

Kudret narı meyvesiZeytinyağı ve kudret narı ile hazırlanmış karışım, hem mide rahatsızlıkları, hem de ciltteki yaralar için şifadır. Halk arasında “karın ağrısı” olarak da isimlendirilen mide ağrılarının sebebi genel olarak gastrit ve ülserdir.Bazen mide boşalınca, bazen de bir-iki lokma bir şey yer yemez başlayan mide ağrıları zaman zaman öyle şiddetli olur ki insan canından bezer.

Gastrit ve ülser gibi mide rahatsızlıklarının en iyi ilacı kudret narıdır.Bahçelerde yetişen kudret narı, genellikle temmuz ve ağustos aylarında meyve veren bir bitkidir.10-20 cm boyunda, geniş bir mekik şeklindeki meyvelerin üzerleri pürüzlüdür.Önceleri yeşil olan bu meyveler olgunlaşınca sarı veya turuncu bir renge dönüşür.

Mide ülserine karşı çok iyi bir ilaç olan kudret narı, küçük parçalar halinde bir litrelik şişeye konur.Üzeri de zeytinyağı ile doldurulduktan sonra şişe güneşte bırakılır.Birkaç hafta içinde kudret narları yumuşayarak pelte haline gelir.Artık mide ilacınız hazır demektir.Bu karışım baharatçılarda ve aktarlarda, şişeler içinde hazır olarak da ayrı satılmaktadır.

Kudret narıHer sabah, şişeyi hafifçe çalkalayıp durulttuktan sonra aç karınla bundan bir yemek kaşığı içilir ve mümkünse 1 saat kadar sırt hareketsiz yatılır.İçmeden bir saat önce ve bir saat sonra hiçbir şey yenilmemeli ve içilmemelidir.Daha çabuk iyileşmek için aynı şartlarla günde 3 defaya kadar bu kür tekrarlanabilir.Bu tedavi bağırsaklardaki iltihap ve yaralarla bahsur içinde kullanılabilinir ve çok faydalıdır.

Ayrıca kudret narı ile hazırlanan bu ilaç; mayasıl, egzama ve yara bere gibi cilt rahatsızlıkları içinde çok faydalıdır.Bu yağdan sabah akşam doğrudan yaranın üzerine sürülünce, birkaç gün içinde yara iyileşir.

KUDRET NARININ FAYDALARI :
* Sindirim sistemi hastalıkları için ( ülser,gastrit,hemoroid,kolit) çok etkili olmaktadır.
* Haricen de açık yaralarda , yanık , egzama ve sedef gibi hastalıklar için merhem olarak kullanılmaktadır.
* Zeytinyağı ile mantarlı egzamayı tedavi etmek için merhem olarak kullanılmaktadır.
* Ülserli hastaların tedavisinde ballı kudret narı karışımları da kullanılır.
KUDRET NARI YAĞININ YAPILIŞI : 1 adet olgunlaşmış kudret narı , küçük parçalar halinde doğranarak yarım litrelik bir şişeye koyulur.Üstüne de zeytinyağı doldurularak şişe güneşte bırakılır.Bir kaç hafta içinde kudret narları yumuşayıp pelte haline gelir.Bundan sonra kullanıma hazırdır.

KULLANILIŞI : Yağ kötü kokulu ve mide bulandırıcı bir tadı olduğundan sadece, kesme şeker üzerine 3 – 4 damla damlatılarak mide ülserine karşı kullanılır.

 

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Yeşil çayın sağlık için yararı nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?

Yeşil çayın sağlık için yararı nedir? Hangi hastalıklarda kullanılır?         Yeşil çaydaki …

3 yorumlar

  1. kudrer narı meyva gibi yenirmi

  2. Hayır yenmez acıdır.Zaten bal ile karıştırılarak ilaç yapılır

  3. kudret narının kokusu neden kötü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir