Yeni Konular

Usame Bin Ladin öldürüldü video izle

El Kaide Lideri Usame Bin Ladin, ABD güçlerinin düzenlediği operasyon sonucu Pakistan’ın Başkenti İslamabad’da bir evde öldürüldü. ABD Başkanı Barack Obama, Bin Ladin’in cesedinin Amerikalı yetkililerin elinde olduğunu açıkladı ve “Adalet yerini buldu” dedi.Pakistan televizyon kanalları, Amerikan askerleri tarafından sabaha karşı bir operasyonda öldürülen Usame bin Ladin’in cesedini gösteriyor.

video


.

Pakistan televizyonunun görüntülerinde, Usame bin Ladin olarak gösterilen cesedin yüzünün kısmen parçalandığı görüldü.Amerikalı bir yetkili de, bin Ladin’in cenazesinin İslami geleneklere uygun koşullarda saklandığını belirtti.Ladin’in cesedi Afganistan’daki ABD üssüne götürüldü.

ABD Başkanı Obama, operasyonda hiçbir Amerikalının hayatını yitirmediğini ve sivil kayıpların meydana gelmemesine de dikkat edildiğini söyledi. Obama, ”ABD, El Kaide lideri ve binlerce erkek, kadın ve çocuğun ölümünden sorumlu bir terörist olan Usame Bin Ladin’in öldürüldüğü bir operasyon yürüttü” ifadesini kullandı. Bin Ladin’in ele geçirilmesini terörle savaşta en öncelikli konu olarak gördüğünü vurgulayan Obama, geçen hafta, Bin Ladin’in öldürülmesi için operasyon yetkisi verdiğini kaydetti.

Obama, Bin Ladin’in Pakistan’ın içindeki bir binada saklandığını ve Bin Ladin’in öldürüldüğü operasyonun bugün gerçekleştirildiğini belirtti.

Hem yurt içinde, hem yurt dışında teyakkuz halinde olmaya devam edeceklerini kaydeden Obama, ABD’nin İslam’a karşı savaş yürütmediğinin tekrar altını çizdi.

Obama, bu gece Pakistan Cumhurbaşkanı Ali Asıf Zerdari’yi aradığını, Bin Ladin hakkındaki ipucuna ulaşılmasında Pakistan ile terörle mücadele işbirliğinin katkı sağladığını söyledi. ABD Başkanı Obama, ABD’nin Amerikan vatandaşlarının savunulmasında gereken her şeyi yapacağını da vurguladı.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir