Yeni Konular

Yatmadan Önce Makyajınızı Temizleyin

makyajinizi-yatmadan-mutlaka-silinGünümüzde birçok bayan çalışma hayatında bakımlı olmak ister. Bu yüzden de işe gitmeden önce saatlerce aynanın karşısında makyajlarını yapan bayanlar, günün sonunda yorgunluk bahanesi ile yüzlerindeki makyajları silmeyi önemsemezler. Ancak uzmanlar uyarıyor, yüzdeki silinmeyen makyajlar kişinin cildinin donuklaşarak, hassaslaşacak ve dışarıdan gelen etkilere karşı kendisini savunamayacak bir hale aldığını belirtmektedirler. Dış tehlikelere karşı dayanıklı olamayacağını da eklemektedirler.

 

Günlük olarak mutlaka cilt temizliği yapılmalıdır. Cildin fizyolojik dengesini koruması açısından da son derece önemlidir. Günde en az iki kez, sabah ve akşam olmak şartıyla yapılmalıdır. Sabah ve gece boyunca biriken sebum veya atıklardan cildi temizlemek için, mutlaka makyaj izlerinizi silmeniz gerekir. Suyla temastan hoşlanmıyorsanız da bir jel veya köpüklü krem kullanmalısınız. Yüzünüzü ise ılık suyla iyice durulayarak sonra soğuk su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Böylece cildinizdeki gözeneklerin sıkılaşacak ve cildinize canlılık da gelecektir. Cildinize yaptığınız bu temizlik işleminden sonra ise hemen kurulayın. Cildinizi önemsemezseniz çeşitli rahatsızlıklar veya hastalıklara da davetiye çıkartmış olursunuz. Makyajlı yüz ile yatıldığında cildinizin gözenekleri de tıkalı olacağı için oluşabilecek dış etkenlere karşı kendisini koruyamayacaktır. Bu nedenle de çeşitli cilt rahatsızlıkları veya alerji durumları da ortaya çıkabilmektedir. Mutlaka yüzünüzü ılık su ile yıkayıp, durulayın. Bu işlemi ise günde iki kez yapmanız yeterli olacaktır. Cildinizi sevin, bakımlı olun ve sağlıklı yaşayın.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın