Yeni Konular

1 ABD Dolar’ının Üstündeki Sembolleri ve Anlamları Nelerdir

1 ABD Dolar'ının üstündeki sembolleri ve anlamları nelerdir
1 ABD Dolar’ının üstündeki sembolleri ve anlamları nelerdir

Doların İçindeki Gizemler

1 dolarlık ABD banknotlarının üzerinde bazı ilginç işaretler yer almaktadır. Piramidin üstünde parlayan göz,pençelerinde zeytin dalı ve ok tutan kartal gibi ilginç şekiller yer almaktadır. Başta şekiller her ne kadar anlamsız gelse de aslında hepsi ayrı bir anlam taşımaktadır.

Ön yüzde,kartalın başının hemen üstünde beş köşeli yıldızlardan oluşan altı köşeli bir siyon yıldızı bulunmaktadır.

Arka yüzde ise mason sembolü olan “üçgen içinde göz” sembolü yerini korumaya devam etmektedir.Yazarlardan bir çoğu da özellikle arka yüzünün,masonluk ,gül-haç ve illüminati gibi örgütlerden kaynaklandığını bildirmişlerdir.Amerikan mühründeki bir başka ilginç sembol ise Latince cümlelerdir.Ön tarafında kartalın ağzında E PLUBRİS UNUM(Birçokları arasında bir tane) ifadesi yahudiler için söylenen “seçilmiş halk” anlamı taşımaktadır.Arka yüzde yer alan cümleler ise daha da ilginçdir. ANNUİT COEPTİS ve NOVUS ORDO SECLORUM yer almaktadır.BU cümlelelerin anlamları ise”Başlanmışın tamamlanması” ve “Yüzyılın yeni düzeni” anlamı taşımaktadır.

<1 Dolar Gizemleri

Arka yüzde bulunan “üçgen içindeki göz” sembolünü biraz daha dikkatli bakarsanız 13 katlı piramitten oluşmaktadır.Altında “NOVUS ORDO SECLERUM” yani “YENİ ÇAĞIN DÜZENİ”  VE NOVUS ORDO SECLERUM 17 harften oluşmaktadır.Piramidin tepesindeki tek göz simgesi ise hem hıristıyanlık olsun hem de müslümanlıkta deccali temsil etmektedir.Üst taradta ise “ANNUIT COEPTİS”  yani “BİLİNMİŞİN TAMAMLANMASI” anlamına gelmektedir.Annauit Coeptis 13 harften oluşmaktadır.Piramidin üst tarafında yazan “MDCCLXXVI” M :1000 D:500 C:100 L:50 X:10 I:1 İSE 1776 YANİ ABD’nin doğum günü ve illünimatinin kuruluşu olan(1 mayıs 1776)

Kartal simgesini incelersek üstünde 13 tane yıldız,ayağında 13 yapraklı zeytin dalı,diğer ayağında 13 tane ok bulunmaktadır.Zeytin dalı barış,ok ise savaş anlamı taşımaktadır.Yani burada”SAVAŞ VE BARIŞ BİZİM ELİMİZDE” Anlamı çıkarılıyor ve 13 çizgili bayrak vardır.Dikkatinizi çekmiştir ki 13 rakamına çok önem verilmiştir.Hz.İsa’nın 13’üne rastlayan cuma günü öldürülmesi ve müritlerinden 13’üncüsünden Hz.İsa’ya ihanet etmesi nedeniyle hıristiyan halkı 13 rakamına nefretle bakmaktadır.

BİTMEMİŞ PİRAMİT:İnşa edilmekte olan dev bir yapıt.Piramit zaten mutlak gücünü temsil ediyor.Amerikan ulusu,piramit gibi inşa ediliyor anlamı taşımaktadır.

13 RAKAMI:Bitmemiş piramidin merdiven sayısı,Amerikayı o dönemde oluşturan kolonilerin sayısı ve aynı zamanda ülkeyi yöneten 13 aileyi temsil ediyor.

OK ve ZEYTİN DALI:Amerika’nın dünyaya mesajı barış isteriz ama gerektiğinde de savaşırız.Barış zamanında kartal zeytin dalına,savaş zamanında ise oklara

TEPEDEKİ GÖZ:Piramidin tepesinde yer alıyor ve “her şeyi gören göz” anlamına gelmektedir. ABD’nin günümüzdeki konumunu çok iyi özetliyor.

13 Sayısıyla ilgili üç hikaye vardır ama olayla en alakalı olay ise 13 Ekim 1307 Cuma günü Papa’nın vaazıyla Kral 4. Templar’ları tutuklatır ve hepsini işkence yaparak öldürür.Bunun nedeni ise Templar’ların şeytana taptığını,insanlara türlü işkenceler yapıp onları öldürdüklerini,sodomi gibi ölümcül günahlar işlediklerini söylemesidir.Bu tarihe kanlı 13. cuma olarak geçer.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR?

YABANCI DİL ÖĞRENME YÖNTEMLERİ NELERDİR? Günümüzde, yabancı dili isteyerek öğrenmekten çok zorunda olduğumuzdan öğrenmekteyizdir. Bu …

Bir cevap yazın