Yeni Konular

10 Adımda Sıkılaşma Hareketleri (Spor Antrenöründen)

2016-04-14_11412310 ADIMDA SIKILAŞMA HAREKETLERİ (spor antrenöründen)

Hanımların yaklaşan yaz günlerine doğru ve bahar başlangıcından itibaren zayıflama çabalarına girdiğini her sene görmekteyiz. Bizlerse bugün sizlere her gün her yerde yapabileceğiniz 10 adımlık sıkılaşma hareketlerinden bahsetmeye karar verdik. Hareketler gayet basit ve herkesin yapabileceği niteliklerde…

 

JUMPİNG JUCK
JUMPİNG JUCK

JUMPİNG JUCK LA ISININ: 1 Dakika boyunca havaya sıçrarken aynı anda da hem bacakları açın, hem de baş üzerinde el şaklatın. 1Dakika sonunda 30 saniye dinlenin ve bu setlerden dört defa yapın.

PUSH UP
PUSH UP

PUSH UP-ŞINAV: Eller omuz hizasından hafif genişçe yanlarda, aynı anda ayak-bel- baş yerde paralel, yüz hafif ileri bakarken, vücut bu sabitlikteyken, dirsekleri hafifçe bükmeye başlayarak yere doğru yakınlaşarak, göğsünüzü yere değdirmeden geri yukarı çıkın ve bunu yapabildiğinizce tekrar edin. Unutmayın aşağı inerken nefes almalı, yukarı çıkarken vermelisiniz.

BİCEPS CURL DUMBELL
BİCEPS CURL DUMBELL

BİCEPS CURL DUMBELL: Karın kaslarınız sıkı ayakta dururken, kalça ve diz kilitli olmayacak, kollar dirseğe kadar bedene bitişik 2 elde dumbal nefes alarak yanlara kaldırın, nefes vererek indirin. 8 er kez den, 2-3 set halinde yapabilirsiniz. Eğer dumbeliniz yoksa, lastik therabandla ya da küçük su dolu şişelerle de yapabilirsiniz. Bu hareket biceps kaslarınızı geliştirecek.

SQUAT-ÇÖMELME
SQUAT-ÇÖMELME

SQUAT-ÇÖMELME: Altınızda bir tabure varmışçasına yukardan aşağı çömelirken, ellerinizi de öne doğru uzatmalı ve karşıya bakmalısınız. Bu hareketin ardından yine başlangıca dönerek, kolları yana alarak ayakta normal duruşa geçin. Hareket sırasında öne fazla hamle yapmamaya ve elerinizin diz hizasını geçmemesine dikkat etmelisiniz. Yanı sıra eğilirken nefes almalı, yukarı kalkarken nefes vermelisiniz 15 er kez den 2-3 set yapabilirsiniz. Kalça ve bacak kaslarını azami toparlanmasını sağlayan bir harekettir.

CRUNC-KISA MEKİK
CRUNC-KISA MEKİK

CRUNC-KISA MEKİK: Yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi bükün. İki kolunuzu da yastık gibi başınızın altına alın. Sırtınız ve enseniz yerden ayrılmadan, sadece belinizi havalandırabildiğiniz kadar kaldırıp, tekrar başladığınız noktaya geri dönün. Bu hareketle karın kaslarınız çalışacaktır. Yükselirken nefes almayı, yere inerken vermeyi unutmayın. Yine 15 er kez den 15 set oluşturabilirsiniz.

DİPS-TRİCEPS
DİPS-TRİCEPS

DİPS-TRİCEPS: Genişçe bir sandalye yada taburenin uç kısmına kalçalarını düşecekmiş gibi dayayın. Elleriniz ve omuzlarınız arkadan sandalyeden destek alarak, topuklar yerdeyken, yavaşça yere değdirmeden kalçalarınızı indirin kaldırın, tekrar yere indirin ve kaldırın. Bu hareket sayesindeyse kol kaslarınız çalışacak. Yine yapabildiğiniz sayılarda 2-3 set oluşturabilirsiniz.

SEATED-KÜREK
SEATED-KÜREK

SEATED-KÜREK: Yere oturun ve ayakları uzatın. Elinize aldığınız therabandı ayaklarınızın altından geçirerek kürek çeker pozisyonunda sırtınızı kambur yapmadan düzenli hareketlerle theraband yardımıyla kollarınızla kürek çekme hareketleri yapın. Bu hareket sırt kasları yanı sıra, biceps ve arka omuzu çalıştıracak.

BACKEXTENSION-TERS MEKİK
BACKEXTENSION-TERS MEKİK

BACKEXTENSION-TERS MEKİK: Yere yüz üstü uzanın. Baştan ayağa vücut dümdüz paralel şekildeyken, elleri dirsekten bükerek başınızın iki yanına alın ve karın ve ayaklar yere yapışıkken, gövdenizin üst kısmını yükseltip yere geri inin. Tekrar yükselin ve geri inin. Bu egzersiz sayesindeyse bel kasınız çalışacaktır. İstediğiniz kadar yapabilirsiniz.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın