Yeni Konular

Her Çocuğun Öğrenme Şekli ve Metodu

1413586379_sh_90585769

Her konu çocuklar tarafından çabuk öğrenilemediği gibi, her bireyselleşen çocuğun algısı da farklı olduğundan öğrenme hızı
farklı olacaktır. Kimi çocuklar sabah uyandığında daha çabuk öğrenirken bazı çocuklar akşam vakitlerinde daha verimli
olabiliyor.
Bir anne olarak hangi yöntemin daha etkin olduğunu bulmak size düşüyor. Çocuğunuzun sabit bir saatte çalışması disiplinli olmasını ve adapte olmasını sağlayabilir. Öğrenmek her zaman özveri gerektiren uygulamadır. Bu yüzden net amaçlar üzerine öğrenmesini sağlayın ve hedeflerini ileride sağlayacağı faydaları ona öğretmeye çalışın.
İsterseniz çocuğunuza öğrenilen konuların kolaydan zora doğru sıralayarak yavaş yavaş derse alışma zeminini hazırlayabilirsiniz. Bu hem çalışmayı daha düzenli ve kolay hale getirebilir.
Ayrıca aile içi uyumda çocuğun başarısını arttırmaya yönelik çok faydalı başarılar getiriyor. Anne baba desteğinden yoksun çocuklar daha mutsuz ve kendi kendini kontrol edemeyen bireylere döndürüyor. Bu yüzden aile içi dayanışma çok önemli… Ayrıca okul başarısı için çocukların ders, öğretmen bildirimleri, veli toplantıları, e-okul’dan denetlemelisiniz. Çocuğunuzun kontrolleri bırakılmamalı ve hassas davranılmalıdır.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Anne Sütü,Emzirme Teknikleri

Anne Sütünün Faydaları

Anne sütünün faydaları ve önemi Yeni doğmuş bebeklerin beslenmesinde en önemli etken anne sütü olup …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir