Yeni Konular

HIZLI SAÇ UZATMANIN YOLLARI

hizli-sac-uzatmaHIZLI SAÇ UZATMANIN YOLLARI

Saçların gözle görülür uzama miktarı bir yere kadardır. Eğer saçlarınız, haftalık olarak uzama miktarından fazlaca kırık oluşturmaya başlamışlarsa bu süre dolmuş demektir.

DOĞAL BAKIM ÖNEMLİ

En kırılgan noktalardan biri olan saçlar için dikkatli, zamanında ve doğal bakım, saçları hızlı uzatmanın yollarından en önemlisidir. Saçlarınızın uçlarını sekizer hafta arayla aldırmanız güçlü saçlar için yapılması gerekenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanında, hindistan cevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağı gibi doğal yağların saçlara uygulunması gerekirken; lavanta, biberiye, jojoba yağı, sedir ağacı yağı ile kekik yağından yapacağınız doğal bir bakım kürü saçlarınızın en iyi karışımlardan biri olacaktır.

SAÇ DERİSİNE MASAJ YAPIN

Yukarıda bahsettiğimiz saç bakımı karışımını kısık ateşte ısıtıp, ılık hale getirdikten sonra, saç derisine masaj yaparak uygulamanız, hızlı uzayan saçlar için önem arz ederken, güçlü saçlar uzatmanın yollarından biri olarak yer alıyor.

hizli-sac-uzatma

YUMURTANIN GÜCÜ ADINA

Hızlı uzayan saçlar için bir diğer formülümüzse yumurta akından oluşuyor. Çok eski zamanlardan bu yana dek kullanılan yumurt akını saçlarınıza sürerek, birkaç saat boyunca streç film sarıp bekletmeniz güçlü saçlar için en iyi yollardan biri.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI HAZIR OLUN

Saç dökülmesinin sebepleri gerek gün içinde yaşanan stres, gerek aksatılan saç bakımı sonucu oluşan bitler sayesinde karşımıza çıkıyor. Hindistan menşeili Entele Otu ise bitler ve parazitler için zehir etkisi göstererek, saçlarınızı bu canlılardan arındırırarak, saçlarınızın gürleşmesini ve sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Not: Parazitler için ölümcül olan bu otu kullanırken göz, burun ve ağzınızla temas etmesine olanak vermeyin.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Nöroterapi Nedir? Nasıl Uygulanır? Nöroterapi Nedir? Nöroterapi, özellikle stresli olup iş yoğunluğundan bunun farkında bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir