Yeni Konular

19 Ekim Hakkari Çukurca’da çatışma 26 asker şehit 22 yaralı

Hakkari’de hain saldırı: 26 şehit verdik

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde teröristler gece saatlerinde sekiz ayrı asker ve polis noktasına silahlı saldırı gerçekleştirdi. Çatışmalarda 26 güvenlik görevlisi şehit düştü. 22 güvenlik görevlisi de yaralandı. 26 Şehit ve 22 yaralının ismi henüz açıklanmadı.İsimler belli olunca buradan duyurulacaktır.

video

Teröristler dün gece saat 01:00 sularında güvenlik noktaları ve asker ile polis lojmanlarına ateş açtılar. Güvenlik kuvvvetlerinin anında karşılık vermesiyle, güvenlik kuvvetleriyle teröristler arasında çatışmalar başladı. Görgü tanıkları çatışmaların sabah saat 05:00’a kadar sürdüğünü aktardı.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN İLK AÇIKLAMA
İçişleri Bakanlığı Basın Müşaviri Mürselin Tan, sabah erken saatlerde yaptığı ilk açıklamada Çukurca’daki hain saldırıda 24 şehit, 18 yaralı olduğunu bildirdi.

Mürselin Tan, ”Çukurca’da saat 00.45 civarında terörist saldırısı meydana geldi. İlk tespitlerimize göre 24 şehit, 18 yaralı var. Yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı. Güvenlik görevlilerinin sevk edildiği Çukurca’da güvenlik kontrol altına alındı. İlçede şu anda durum sakin. Bakanlarımız arasında konuyla ilgili toplantı yapılıyor. Detaylı açıklama daha sonra yapılacaktır” dedi.

Daha sonra gelen açıklamalarda ise şehit sayısı 26, yaralı sayısı da 22 olarak bildirildi.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri!

2016 Turizminde gelinen Son Nokta ve Sebepleri?   2016 yılına çok sancılı bir şekilde girilen, …

2 yorumlar

  1. yazik günah aslanlar gibi delikanlilara bu kadarmi aciziz bu kadarmi retorist severiz yaziikk yazikk hic devlet icinde hain olurmu bee serefsizler askeriyenin icine kadarmi sizmis hain oglu hainler ,,

  2. diyim köpekler bu devletten ekmek su içiyorlar bura

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir