Yeni Konular

2010 Ramazan ayı Sultanahmet şenlikleri

2010 Ramazan ayı Sultanahmet Meydanı’nda bir başka güzel olacak yine. Sultanahmet’te ramazan ayında yiyecek içecek standları bu sene kurulmuyor, etkinliklerin bir bölümü Beyazıt’ta yapılacak. Her yıl Sultanahmet Camisi’nde kurulan ”Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” ile ramazan stantları da Beyazıt’a taşınacak.Beyazıt ve Sultanahmet Meydanı arasındaki Divan Yolu Caddesi’nde animatörler çeşitli gösteriler sunacak.
Fakat en güzeli Fatih belediyesinin düzenlediği Sultanahmet Ramazan şenlikleri olacak.Ramazan ayı boyunca antik tiyatroda güzel gösteriler izlemeye devam edeceğiz

Sultanhamet caminde okunan akşam ezanından sonra daha önceden yerlerini almış sofrasını kurmuş olanlar iftarlarını açacaklar.Kılınan akşam namazından sonra Sultanhamet meydanında Ramazan boyunca teravih namazları kılınacak.Sultanahmet Camisi’nin minareleri arasındaki ”Bu Ayın Kıymetini Bil” mahyası , yerli ve yabancı turistlerin ilgisini 2010 Ramazan ayında da çekecek..

Ramazan ayında Eminönü’nde 5 bin ve Anıtpark’ta bin 500 kişilik iftar çadırı kurulacak. Belediyenin aşevinden, günlük 2 bin 500 kişiye sıcak yemek ulaştırılmaya devam edilecek. Fatih Belediyesi’nin 2005 yılından bu güne geleneksel hale getirdiği sokak iftarları ve erzak dağıtımı ramazan ayında sürecek.

   

Hakkında admin

Buna Baktın mı?

Türk Ve İslam Dünyası Edebiyatında Dinin Etkileri

Son zamanlarda aklıma sıkça takılan bir soruydu bu. Açıkçası biraz fikrim de vardı lakin araştırma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir